Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Alacağım engelli raporu sürekli iş göremezlik gelirimi etkiler mi?

demır2

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
slm arkadaslar benım 44.2 isgucu kaybım var ve aylık alıyorum yeni baglandı simdi engelli raporu almak istiyorum oran dusuk gelirse isgucu kaybını geriye cekermi oran yuzde kırkın ustundegelirse ıse gırnemde sakınca varnı ozel veya devlet isınde ısgucu kaybı aylıgı hangi sartlarda kesilir

sadece bir organdamı yada bir uzuvdamı belli değil senin söylediğin %44.2 ile engelli raporundaki oran aynı şey çıkmayabilir haberin olsun mesela tek bir gözde %44.2 görme kaybı varsa yada tek bir kulakta %44.2 kayıp varsa engelli bile olamayabilirsin yazdığın açık değil

bende anlamadım ne aylığı alıyorsun onuda anlamadım e devlete girdiğinde tahsis numarannın ilk üç rakamını yazsan yeter buna göre hangi aylığı aldığını ilk önce anlamış olup buna göre bilgi verirdik belkide iş kazasından dolayı iş göremezlik aylığı almaktasın yani bilmiyorum dediğim gibi bu oranı iş kazasına göre aldı isen vergi muafiyeti vererektemi emekli olmak istiyorsun eğer böyle ise tüm rahatsızlıklarından olacak olup engelli raporu yani açık ve net yazmalısınızki bilelim tam anlamıyla örneğin benim iş kazamdan dolayı 40 diyelim maluliyetim vergi muaf,yet,nden emekl olmak için kurula girmem gerekit yeniden buna bu oran dahil tabiki doktorun vereceği kanaat oranını saymıyorum bunlara ek olarak başka rahatsızlklaırmda girdiğinde oran 40 ve üstü gibi bilmem anlatabildimmi

gelir hiçbir şekilde kesilmez. sgk da çalışıyorum ve bu işi yapıyorum. gelir bağlanırken aldığı raporda kontrol varmı yok mu? kontrol yoksa hiçbir şelikde gelirin kesillmez. aldığın diğer raporlar sgk yı bağlamaz etkilemez.

ıs gazası gecirdım belim kırıldı ayak topugum kırıldı goysum kırıldı sımdı belimde pilatın var ayagımdakı kırıktan dolayı topallıyorum 44,2 ısgucu kaybı raporuvar ve aylıga baglandım sımdı ise engelli raporu almak istıyorum.ise girmek icin oran dusuk gelirse ısgucu kaybı raporumu etkilermi aldıgım ısgucu kaybı raporunda kontrol gerek yok yazıyor

Üst Alt