Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aldığım görevler çeşitli rahatsızlıklara neden oldu. Meslek hastalığına da girmiyor!?

MeslekHastaığı

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar öncelikle böyle öneli konuların paylaşım yapıldığı bir forumda emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Benim durumum; X firma da 2017 temmuz ayı müdür olarak işe başladım.

Başarılarımdan dolayı 2018 ocak ayında bölge müdürlüğüne atandım. Bana bağlı 2 şube ve yaklaşık 120 personel mevcut.

İşimiz yoğun ve müşterilerimiz hassas. mesai saatlerimiz diye bir konu yok yönetici 7/24 çalışır :(

Olayın asıl başlangıcı 2 ay önceye dayanıyor x şubedeki müdürümü başka bir göreve kaydırdılar. ve vekaleten o şubenin müdürülüğünü ve Bölge müdürlüğü görevi benim üslenmem gerekti.

Detayları geçerek sonuçta bu görev bende uyuyama baş ağrıları vucut ağrıları olarak deprosyona soktu .
Pisiyatri yatmam gerektiğini söyledi, fakat işçevresi ve aile çevremde bu çeşit bir problemle adımın geçmesini doğru bulmadım. ve istirahat aldım.

fakat rahatsızlığım ilaç tedavisi ve istirhate rağmen çözülmedi tam tersi büyüdü aile hayatım bozulmak üzere (eşim tüm kesici aletleri sakladı )
Bu yaşadığım rahatsızlığın sebebi olarak suçlu gördüğüm kişi mevcut fakat onuda suçlamıyorum bende olsam aynısı yapabilirdim.

Suçlu çalışma hayatı olduğuna karar verdim ve meslek hastalıkları hastanesine ssk dan sevk alarak başvurdum.

İlk mülakattaki hekim hemen beni dinledikten sonra burdan hiç bir maluliyet elde edemessin diyerek moralimi bozdu fakat yılmadan devam ediyorum ve anladığım kadarıyla hekim fikrini değiştirmeye başladı yardımcı olmaya çalıştığını düşünüyorum.

Şuana kadar teşhisler.
Guatr
Migren
Karpal tünel sendromu
ulnar sinir lezyonu
kronik bronşit
F32 Depresif nöbet

Fikir ve desteğinize ihtiyacım olabilir ve sonuçları sizlerle paylaşacağım bu iş nereye gider ?

Saygı ve sevgilerimle

Arkadaşlar sizlerden yorum gelmedi canınız sağ olsun.

Bu gün dosyamı kurula verdim,

Anladığım kadarıyla,
Karpal tünel sendromu
ulnar sinir lezyonu

Bu iki hastalık için meslek hastalığı konusunda olumlu yanıt gelebilirmiş.
Depresyon ve bu tür rahatsızlıklar meslek hastalıklarında yeri yokmuş travma sonucu oluşan bir ruhsal rahıtsızlık işyerinde geçmiş ise, konu değerlendiriliyormuş.

Kurula verdiğim dosyayı kurcaladım, komik ifadeler vardı, 3 ay sitres düzeyi az olan yerlerde çalışmam gerekiyor yönlendirmesi yapmışlar, bu nasıl olabilir merak içerisindeyim işe giderken bile istanbul gibi biryerde mümkünmü ki işyerinde stressiz yaşam nasıl olur?

Herhalde bu dosya patronların önüne gider ise işsiz kalırım !

Heyet sonucu 1,5 ay içinde neticelendirip kısa mesaj olarak bildirecek.

Üst Alt