Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aldığım teşhis meslek hastalığı olarak kabul görür mü ve rapor oranı ne olur?

memduhkurtul

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba

ben kmaraş da bir tekstil fabrikasında kimyasal ve boya deposunda çalışıyorum . 2013 yılında geceleri öksürük nöbetlerinden dolayı hastaneye gittim.doktor mesleksel astım olduğumu söyledi ve 1 yıllık ilaç raporu düzenledi yine geçen yıl hastalığım nüksetti ve başka bir doktor ilaç raporumu yenilede ve haziran 2017 de bendeki astımın mesleksel olup olmadığını öğrenmek için sgk'dan sevk ile meslek hastalıkları hastanesine gittim orada sft testi normal çıktı.

kurul raporunda
-astımı mevcut olan hastanın astım tanısını konulduğu sft testinin temin edilmesi halinde tekrar değerlendirilebilir diye yazıyor..(teşhis 2013 de yapıldı ben test sonucunu kaybettim ama hastaneden temin edebilir miyim bilmiyorum)

-mesleki bel fıtığı mevcuttur yazıyor. sgk bana mesleksel hastalığımdan dolayı maluliyetim varsa kuruma gelmemi bir yazıyla bildirdi. ve bende maluliyetim olduğunu ve maaş bağlanmasını istedim.

dosya şu an bu aşamada...

öğrenmek istediğim,

1- belfıtığından %10 üzeri rapor alabilir miyim
2-astımla ilgili yukardaki bilgiler dahilinde sgk sağlık kurulu mesleksel diyebilir mi?

bu konuda nasıl biryol takip etmeliyim

bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

MEMDUH KÜRTÜL
KMARAŞ

Üst Alt