Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ankara iş kazasından %15 sakatlık raporu verdi. Ne kadar maaş bağlanır?

SerkSi

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
Merhaba Degerli Arkadaşlar

İş kazasinda sol ayağımda 2 adet açık kırık ile yaralandım . Hastanede 1 ay yattım ve 2 ayrı ameliyat gecirdim . Sol ayağımda dizden ayak bileğine kadar uzanan platin ve onu sabitleyen 7 adet civi var . Dizimde ve ayak bileğimde hareket kısıtlılığı var . Hafif aksamada mevcut . Devlet hastanesi bana %25 oran verdi . Bu oran Ankara Kocatepe Sağlık Kurulunda %15 'e düşürüldü

1- Sizce %25 ten %15'e düşürülen orana itiraz etmeli miyim ? İtiraz edersem %15 lik oranın düsme ihtimali var mi ?

2- Benim net maaşim aylik 3000 tl idi .%15 lik orana bana aylık ne kadar maaş bağlanır ?

Bilgi paylaşımlarınız icin şimdiden teşekkürler

maaş bağlandıktan sonra itiraz edin eğer böyle ise %10 oranınız iniyor aylık ne kadar olur derseniz sizin kaza tarşihini ve otarihten önceki 3 ayın e devletten prim günlerini ve karşısında yazan aylık kazançları yazmanız gerekir

Benim sigorta biraz karışık , bende cözemedim zaten . Beni şirket yurtdışında (ırak) calıştırıyordu. Ben işkurdan sözleşme imzalayarak gittim. Bana sadece Sağlık sigortası yatırılıyordu ( yurt dışı topluluk sigortası ) yani prim gün yatıruılmıyordu. E devletten girip baktıgımda ise itege baglı sigorta bağkur falan filan bişiler görünüyor . Kaç defa SGK ya gittim , inanın hicbirinden tatmin edici bilgi alamadım. Zaten insan yerine koyup bilgi vermiyortlar , laflar agızlarından zorla cıkıyor, Hatta bi ara o kadar cok sinirlendimki tüm evrakları yakıp , başvurularımdan vazgecicektim . SGKya sürekliiş göremezlik icin 2014 yılında başvurdum. Ve halen uğraşıyorum . Yani allah bu ülkede engelli arkadaşlarımın yardımcısı olsun. Egellilere en büyük engel devletin kendisinden cıkarılıyor zaten

ilk önce kaza tarihini yazmanız gerekir sonra e devletten kazadan önceki 3 ayın prim günlerini yaz tek tek ve karşısında yazan aylık kazançları yaz

E devletten baktım , sadece hizmet gün yaziyor . Ama ben işe baslamadan önce sirket beni iskura götürdü ve işkurda imzaladigim sözleşmede aylik 1000 usd maaş yaziyor

kopyalayıp bana özelden atsana bi göreyim

aylığını çıkardım size bağlanacak aylık %15 oran ile 380,00 TL dir.

hilal72 sizce %15 orana itiraz etmeli miyim ? İtiraz edersem %15 oran düşme ihtimali var mı ?

itiraz etme derim

itiraz etme derim oranın düşme ihtimalide olu aynı çıkma ihitimalide olur ancak ve ancak eğer başka bir rahatsızlığınızın kazaya bağlı olan onun kapsam dışında olduğuna gördüsen itiraz et derim.

itiraz etme bence

Hilal hanim kazadan sonra bende panik atak rahatsizligi oldu . 2 ayda bir doktora gidiyrm ilaclarimi yeniliyorum . Yaklasik bir yildir kullaniyrm bu ilaclari . Doktorum bana is kazasina bagli travamadan dolayi sende bu panik atak olustu demisti . Bu orana ekletmek olur mu ?

Bende de var ohastalık hemde 3 yıldır ilaç alıyorum ama sgk bunu göz önüne almıyor serkan sen beni bekle benim aylığım bağlansın bağlandıktan sonra avukatım bir kes daha itiraz edecek yada zaten kazadan dolayı mahkeme dava açıldı adli tıp raporundada psikiyatris olursa itiraz etcez sen şimdilik beni bekle ben zaten sana belli oluncada özelden de yazarım dorumdada yazarım

Üst Alt