Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ankara Palas Müzesi açıldı

GRAHAM BELL

Emektar Üye
Konular
267
Reaksiyonlar
113
Ataturkun istegi ile cumhuriyetimizin kurulus yillarinda yapilan o kurulus yilbl arina sahitlik eden ankara palas muze olarak acildi
Ramazan bayramina kadar ucret odemeden gezmek isteyenlere duyuruyorum
Bugun ulusa bir uzanayim ucret odemeyerek muzeyi gezeyim atamizin kullandigi esyalarini goreyim mude neler var
Kurtulus sa azi sonrasi mekan nasildir
O yokluk yillarinda yabanci millet erkaninin yabanci gazetecileŕ karsisinda yuzumuzu agartmis otel olarak yapilan yapiyi goreyim istedim

Atamizin siyah takim elbisesi vardi benim gozumde dev olan atamiz meger o kadar iri biri degilmis
Daga cok osmanli saray hayatindan oradaki ihtisamdan parcalar var muzede
Sultan mehmet resatin kaftani vardi birde adam sarayda beslenip dev gibi cusse edinmis tabi
Abdulazize gelen hediyeler dunyanin her yerinden
Japon hukumdarinin hediyeleri filan goz kamastiriyor
Birde kimi se kimin tilsimli kaftani her tarafina ne derler eski harfler semalar ile buyumu sihirmi ifade ediyor bilemem
Cok kalabalikti odalarda kucuk kucuk birde bu havanin iyisinde kaloriferleri berbat yakinca fazla kalamadim
Ama tekrar gidecegim tekrar gezecegim kucuk bir muze olsada

Bildiğim kadarı ile Ankara müze açısından pek zengin bir şehir değil.
Oğlanın yedek subaylık mezuniyeti için Polatlı'ya gittiğimizde oradaki Gordion ve Sakarya müzelerini gezmiştik.
Ama Ankara'ya yolum düşerse şayet, önce iki kişinin kabirlerini ziyaret etmek daha sonra da M.Akif Ersoy'un evini ve Ulucanlar cezaevi
müzesini gezmek istiyorum. Nasip. Şimdi sen eminim ki "Anıtkabir'i ziyaret etmeyecek misin? dersin. Oraya yıllar önce gittim. Bir de
Ankara'da Altınköy Açık Hava Müzesi var. Filmini izledim, web sayfasına baktım, enteresan geldi. Vaktim olursa oraya da gitmek isterim.
Selametle.

Ankara tabi istanbul gibi saraylar ihtisam bulamazsiniiz tarihten kucucuk bir kasabayken cumhuruyetimizin kalbi olunca sehir olmus
Genede ataturkun gayretleri ile etnografya muzesi diyeyim ama sizin ilginizi pek cekmeyebilir atamizin naasi anitkabir bitene kadar orada kalmis sonra nakledilmis

Tarihten gelen eski medeniyetler hitit asurlulardan kalma heykeller filan var
Ulucanlari bende gormedim gitmekte istemedim hic

Insanlarin idam edilmesi iskence gormesi hapsedilmeleri dusunmek bile uzucu
U,ucanlara giderseniz oraya yakin haci bayrami veli camisi bitisiginde augustos tapinagi gorulmeye degerbirde siz camileri seversiniz ankaranin tarihi camileri pek yok ama istanbuĺdaki tarihi camilerin taklidini yapip bitirdiler yakin zamanlarda o da ulusta
Kaleye cikmakt iyi seyir icin ama engelliler icin zor mesele

Cunku enngelliler icin bir seyler yapmak yerine melih gokcek butuñ paralari demir oyuncaklarla turist avlama hulyalari olan disneylan yapimina harcadi
Hizli tren gari ulusda eger lutfedip ankaramiza buyurursaniz
Butun tarihi kalintilar oraya yakin
Buyrun ankaramiza cok seviniriz

Ben Ankara Kalesine yine yıllar önce çıktım. Çok berbat, perişan bir durumda idi ve dediğin gibi yokuş can sıkıcıydı o zamanlar. Ama hakikaten Hacı Bayram Veli Camisini görmek ve içinde ibadet etmek isterim. İyi ki hatırlattın. Bir de onun orada çarşı da varmış sanırım. Camiye yolum düşerse elbette çarşıyı da dolaşırım. Ama her şey nasip.
Selametle.

Cikrikcilar carsisi esnaf yetistiren kucuk bir carsidir
Ali babacanda oranin yetistirmesi
Hepsi bir birinecok yakin
Istersen ben begeniyorum rahmi koc muzesi var begenebilirsiniz oralarda

Ankara'ya gidersem zaten günü birlik giderim. Oğlan Bolu'da olduğu için oradan yola çıkıp akşam dönerim geriye Bolu'ya kısmetse.
Dolayısıyla bir günde o kadar çok yer gezemem zaten.
Selametle..

Üst Alt