Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ankilozan spondilit hastaları günlük 5 mg ile 10 mg kortizon kullanabilirler

Çağlari1

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Selam arkadaşlar ben 20 yılı aşkın süredir ankilozan spondilit hastasıyım ( yani iltihaplı romatizma ) bel ağrılarıyla başalayan ağrılarım gün geçtikce şiiddetlenerek çekilmez bir hal almaya başladı .
Zaman zaman Amsterdam da hastanede yattım bir dizi araştırmalar yaptılar sonuç olarak 1998 yılında bana bu hastalığın tedavisinin olmadığını bununla yaşamam gerektiğini ancak beni invalide statüsü verebileceklerini söylediler ben buma şiddetle karşı çıktım zira invalid başkasının yardımı olmadan kendi hayatını devam ettiremeyene denir dedim retettim meğer hayatımın en büyük hatasını yapmışım sonradan anladım ve çok büyük sıkıntılar çektim.
her geçen yıl ilaçlarım ve ihtiyaçlarım değişiyor ağırlaşıyordu örneğin doktor bana tempur matras almamı önerdi o ne diye sorduğumda uzay teknolojisiyle geliştirilmiş özel bir süngerden köpükden yapılmış yatak dediler almaya gittiğimde gördümki tek kişilik bir döşek 4500 gülden artı yüzde 20 vergi dediler cift kişilik bir döşek onbirbin beşyüz gülden almanın imkanı yok zira rahatsızlığım yüzünden son beş yıldır çalışamıyordum ekonomik şartlar çok bozuk buna benzer ihtiyaçlar için hangi yardım kurum ve kuruluşa baş vursam retediliyorum meğer ben invalid statüsünü kabul etseymiş bu kurumlar bütün ihtiyaclarımı karşılayacaklarmış bana dünyamı dar eden dayanılmaz ağrılarım arttıkca hareket mekanızmam gün be gün kısıtlanıyor belim bükülüyor iki büklüm bir hal alıyordum utancımdan bastona düşmemek için direniyorumderken 2004 yılında yaz tatilinde eşim ve çocuklarımla türkiyeye tatile gittik Karamanda tesadüfen karşılaştığım doktor ismini vermek istemiyorum bana bir kart verdi kendisinin beni tedavi edebileceğini mutlaka kendisine gelmemi istedi gittim aradım buldum bana kendilerinin Ankara mimar sinan hastanesinde bir profesorun öncülüğünde keşfettikleri yabancı bir bakterinin üzerinde 3 yıllık çalışma sonucu bakterinin yiyecek içecek veya nefes yoluyla insan vucuduna intikal ettikten sonra omurgalardaki eklemlerdeki gıkırdakları hızla yiyip bitirdiklerini ve üredikleri alanaları iltihap sarması sonucu kasların ve kılcal damarların devre dışı kalması sonucu omurgalarda zaman için kaymalar bozulmalar çökmeler meydana geldiğini yani ankilozan spondilit oluştuğunu bu bakteriden yola çıkarak deniz altı bitkilerinden 3 ayrı ilaç elde ettiklerini bu 3 ilacın karışımını injekte ederek hastalığın tedavisini bulduklarını anlattı kendisine 3 gün üst üste her sabah uğramamı kendisinin bu ilaçlarını karışımını injekte edeceğini ve kısa sürede çok rahatlayacağımı vucudumun vereceği tebkiye göre ileriki tedaviye karar vereceğini anlattı ben kendisine 3 gün gittim her gün bir iğne injekte etti dördüncü günü sabah uyandığımda inanın bana dünyayı dar eden o dayanılmaz ağrılar bir gecede yok olmuş kendimi uömaya hazır kuş gibi hissediyorum çok mutluyum içim içime sığmıyor yıllardır yapmak isteyipte hiç yapamadığım hareketleri yapabiliyorum 7 yıl boyunca bir dakika karnımın üzerine hiç yatamazdım o sabah karnımın üzerinde yüzün kuyun uayandım kahvaltıdan sonra 40 km tekrar gittim doktorun sağlık ocağına vardım dedim doktor bey siz bana ne yaptınız büyümüydü sihirmiydi bu iğneler neydi bunun adı sanı nedir dedim kendisine teşekür ettim birlikte çay içtik ve bana bu ilacın henüz deneme aşamasında olduklarını Türkiyede 7 kişi tarafından bilmem ne kadar insan üzerinde deneneceğini ve etkilerini yan etkilerini vesaire rapor edilip sonuç raporlarıyla dünya salık örgütünden Türk buluşu olarak patenti alınacağını ve bütün insanlığın hizmetine sunulacağını anlattı hiç bir isim telavuz etmedi ben çok ama çok mutlu oldum bir tük buluşu ilacın bütün insanlığın hizmetine sunulacağınıda duyunca onur duydum gurur duydum bir kaç ay içinde kendimi ve bütün cesaretimi toplayarak tekrar iş buldum çalışmaya başaladım hiçağrılarım yok ama eğrilerim var sırtımdaki kaymalar yüzünden Amsterdam da haftada bir iki seans chiropraktie yardımı alıyorum artık beni kimse tutamıyor her sabah evden çıktımmı 3 ülkeyi gezip geliyorum Türk döneri üreten bir fabrikanın ürünlerini Almanya, Belçika, Hollanda 3 ülkede pazarlıyorum ve bu gezilerimden büyük keyif alıyorumiş beni çok iyi motife ediyor günlük 500 km yol yapıyorum onlarca müşteriyi ziyaret ediyorum en az 5 ila 10 km kadar yürüyorum hareket ediyorum moralim düzeldi ekonomim düzeldi piskolojim düzeldi 2007 yılına kadar böyle devam ettim ikibin yedide ağrılarım tekrar ağırlaşmaya başlayınca tekrar türkiyeye gidip doktordan 3 iğne daha vuruldum yine bir gecede ağrılarım yok oldu çalışmaya devam ettim 2009 un sonunda tekrar ihtiyaç duydum birdaha gittim Türkiyeye doktoru bulup tekrar 3 iğne daha vuuruldum yine ağrılarım yok oldu çalışmaya devam ediyorum 2012 16 mart sabahı uyandığımda elim yüzüm şiş ringden çıkmış boksör gibiyim başımda bir ağrı üzerimde bir ağrılık Almanyaya bir iş görüşmesine gitmem gerekiyordu eşimle bu şişliklerin hayra alemet olmadığına karar verip Slotervaart hastanesinin ilk yardımına başvurduk beni hemen kan tahlilinden sonra acil müdahale odasına aldılar kırk yıldır tek olan böbreğimin beni zehirlediğini atar damarda oluşan gizli iltihaplanmanın oluturduğu şişlik böbrek çıkışında idrar yoluyla kesişen noktada basıncın idrar yolunu tıkması sonucu böbrek idar atamadığı için beni zehirliyormuş drein (sontaj) attılar torba taktılar ve ben kanımın dezinfekte edilebilmesi için 9 hafta hastanede zorunlu kaldığım sürede benim ankilozon spondilit (Behtrew)olduğumda ortaya çıkınca bana dedilerki şimdi artık bununda tedavisi var dediler nedir diye sordum iğne dediler çok sevindim herhalde doktorun bana anlattığı ilaç artık tedavilde buralara kadar ulaşmış diye düşündün ve biraz irdeledimki hiç alakası enbreli kanadalılar ,Hümirayı araplar,bulmuşlar meğer bizim doktor bana yalan söylemiş bana yaptığı iğneler araştırma sonucu bulunan değil normal kortizon iğnesiymiş ama çok etkili ben 8, 9 yıl çok rahat ettimkendisine yine teşekür ediyorum ama keşke yalan söylemeyip doğrudan kortizon olduğunu söyleseydi daha sonra burada ben enbrel kullandım bir yıl için vucut bağışıklık kazanmış etkisini göstermeyiberdi sonra değiştirdiler şimdi ise Hümira kullanıyorum 15 günde bir tane iğne injekte ediyorum kendime ayda iki iğne atar damarda oluşan gizli iltihaplanmaya müdahale edemedikleri için onun tedavisinin sadce kortizonla olması münasebetiyle 3 yıl zorunlu olarak kortizon hapı kullandım 80 mg dan başlayıp her ay kan değerlerine göre 2 bucuk ila beş mg azaltarak sıfırladık bu süre içinde hiç iğne kullanmadım ve kendimi ankilozon spondiliti yendiğime inandırdım ama kortizon haplarını sıfırladıkdan sonra hergeçen gün o dayanılmaz ağrılarım geri gelmeye başladı inanın bir ay içinde eşimin yardımı olmadan yatakdan çıkmaz hale geldim bağımsız hareket edemez hale düşdüm hümiraya başladım ama hümira tek başına yetersiz kaldı hastnede doktorlarım remotolog ve internist birlikte karar verdiler tekrar 10 mg kortizon hapını kullanmaya devam etmemi istediler günde birtane 10 mg kortizon hapı içiyorum 2 haftada birde hümira iğne injekte ediyorum bir hafta sonra tekrar o dayanılması güç ürkütücü ağrılarım yok oldu şimdi çok rahatım bağımsız hareket edebiliyorum her gün yarım saatla bir saat yürüş yapıyorum hafta bir gün yüzmeye gidiyorum havuzda bir hocanın eşliğinde yüzüyorum koşuyorum su basketi oynuyorum vesaire sevgi dostlar siz siz olun sakın olaki bu hastalığa teslim olup hareketsiz kalmayınhareketsizlik bu rahatsızlığın baş düşmanıdır yapabildiğiniz kadar hareket edin ve ankilozon spondilit rahatsızlığına maruz kalan arkadaşlarımız lütfen hiç korkmasınbir remotologdan yardım istesin kortizon iğnesi çok çok etkili mg ayarlarını bir uzmandan yardım alarak yılda birkez vurmaktan korkmayın veya hapını kullanmaktan ha hapını mide koruyucu yardımcı bir hapla alın yoksa çok rahatsız olursunuz Türkiyede kortizona öcü gözüyle bakılıyor bilen bilmeyen herkes birşey söylüyor ama ankilozon için ondan daha etkili bir ilaç yoktur günlük tek bir tane 5mg veya 10mg hapını kullanın bakın göreceksinizki o dayanılmaz ağrılardan kurtulup bağımsız rahat hareket edebildikcede çok mutlu olacaksınız ama mutluaka bir remotologdan bilgi alınız lütfen herkese ağrısız sızısız sağlıklı mutlu günler diyor saygılar sunuyorum

Saygılarımla Aşık Çağlari - M.Çalar
www.caglari.com Online müzik Shop
https://itunes.apple.com/nl/artist/as-k-caglari/id966838550

Üst Alt