Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Annem benim için evde bakım ücreti alabilir mi?

yaprak.damar

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba, ben adana'dan yazıyorum. babam 600 maaş alıyo, ablam calışıyo 700 alıyo, ben de 3 ayda bir ozurlu maaşı alıyorum. ailede 5 kişiyiz. annem evde bakım ucretinden yararlanabilir mi?

Re: ANNEM EVDE BAKIM UCRETİ ALABİLİRMİ

hesaplayalım bakalım ben sizin 2022 maaşınızı 808 liradan hesaplıyorum;;

baba---------600
abla----------700
siz--aylık ort.270
toplam--___________
1570/5=314 lira dolayısıyla bakım maaşı alabilmeniz için kişi başına düşen geliriniz 305 lirayı geçmemeli ama malesef geçiyor alamazsınız.(eger siz 3 ayda 808 den az engelli maaşı alıyorsanız olmuyor)

merhaba

benim %91 özürlü raporum var babam emekli aylık maaşı 900 ytl ve evde 3 kişiyiz bende evde bakım parası alabilir miyim? ne yapmam gerek

yapman gereken il SHÇ (sosyal hizmetler il müdürlügüne) müracaat edin alırsınız..

ben bir şeyi unuttum bende özürlü maaşı alıyorum 3 ayda 800 ytl bunu unutmuşum bu evde bakım parası almamı etkiler mi?

eger bu parayı evraklarda belirtmedinizse belirtin ilerde gelirinizi sakladıgınız tespit edilirse başınız agrır..
merak ettim bu geliride ekleyince 305 lirayı kişi başına geliriniz geçiyormu??

ben 3 ayda 800 babam ayda 870 alıyor nasıl hesaplanıyor anlamıyorum

evde kaç kişisiniz ve her ne ad altında olursa olsun kaç lira geliriniz var hesaplayalım?

evede 3 kişiyiz babamın emekli aylıgı var birde benim 3 aylık maaşım var bukadar

baba maaşı===870
senin aylık ort=270
toplam----------1140

açıklamalı yazayım herkes ögrensin bütün gelirleriniz aylık 1140 lira evde bulunan kişi sayısına bölünmekte yani 1140/3==380 lira aylık kişi başına düşen geliriniz öyleyse;
yasaya göre kişi başına düşen gelir 305 lirayı geçmemeli ama sizin bu şartlarda geçiyor..
sen belirtmemişsin bu maaşı ilerde sorun çıkarmı bilmem ama belirtirsen bakım maaşı alamazsın belirtmezsen alabilirsin seçim senin..
anlaşıldımı?

ben daha başvurmadım anlaşılan alamam bilgileriniz için teşekkürler

Üst Alt