Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Annem isterse benim 2022 maaşımı kendi üstüne çekebilir mi?

• Konbuyu başlatan sere
  • Başlangıç tarihi
S

sere

Merhabalar.
Ben anneme vasilik verdim (ayrıca: http://www.engelliler.biz/forum/huk...im-vasiligi-nasil-iptal-edebilirim-hukuk.html ). Çok pişmanım fakat şimdidide ptt memuru anneme isterse çocukların maaşını kendi üstüne çekebilirsin demiş.

Acaba bu konuda aydın insanlardan bunun ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğunu söyleyebilirlerse çok memnun olacağım. İyi günler dilerim..

Ki eğer annem kendi üstüne çekerse maaşı benim buna itiraz etmem için neler yapmam gerekir.

Aydınlatırsanız sevinirim. İyi günler...

ya şimdi devlet onun üç aylığına el koydu borç için. Fakat annem bizim maaşları kendi üstüne çekse bile özürlü maaşı olduığu için devlet el koyamıyormuş.

Neyse oturanboğa kardeş. Kendi üstüne çekmek'teki maksat vasi ya annem
herhalde ben ve abiöim mmaşını kendi üstüne alıp herhalde sadece kendi çekecek. Ben de tam bilmiyorum...

Öyle birşey mümkün müdür acaba?

Bu vasilik denen şeyde istenirse maaşlar vasi üzerine yapılabilir mi? İyi geceler..

Vasilik sadece kullanım hakkı ve vesayetini aldığı şahıs adına para çekme,işlem yapma gibi uygulamaları kapsar.
Maaşı tamamen kendi üzerine yaptıramaz.

sana vasilik yapar olur biter .senin maaşına annen sahipçıkar ama maaş annein adınaolmaz senin maaşın olarak devam eder ama annen vasidenilen yolla alır

Üst Alt