Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Annem ve teyzem Friedreich Ataksisi hastası. İlaç kullanımı ve gelişmeler..?

emotion

Yeni Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
Aranıza yeni katıldım. İlk önce Hepinize Merhaba diyor ve iyi günler diliyorum.

Benim annem ve teyzem Friedreich Ataksisi hastası. Annem 43, teyzem 41 yaşında. Her ikisinde de 20 yaşında bu hastalık ortaya çıkmış. ama dayımda yok. babam sağlıklı bir kişi.

Teyzemin hastalık ilerlemesi zannediyorum anneminkine göre daha hızlı gelişti. annem hiç bir ilaç kullanmıyor. çünkü onu halsiz bıraktığı kanısında. Prof. Dr. Coşkun Özdemir hastalığın ilk yıllarında annem ve teyzem hastalık teşhisinde bulunmuş. Daha sonra hastaneye gelmelerinin gerekmediğini bir gelişme olduğunda onlarla irtibata geçeceğini söylemiş.

Ben araştırırken bu siteyle karşılaştım. Sizlerle tanışmak sizin düşncelerinizi ortak olmak istiyorum. umarım beni de aranıza kabul edersiniz...

Görüşmek üzere SEVGİYLE VE UMUTLA kalın

aramıza hoşgeldin.epeydir bende nete girmiyordum yeni arkadaşlar gördüm bir fa lı olarak hepinize hoşgeldiniz diyorum.

mrb emotion;öncelikle prof coşkun özdemirden bahsedeyim duyduğum kadarıyla dalında çok iyi bi dr.sizin anneanneniz ve dedenizin akrabalıkları varmı,ilk çocuk kim annemi,teyzemi,dayımı?duyduğuma göre ilk çocukta olmazmış friedreich ataksisi sanırım dayı ilk çocuktur.
sağlıklı ve mutlu kalın...

İLK ÇOCUK ANNEM İKİNCİ ÇOCUK TEYZEM SON CICUK DAYIM ONDA OLMAMIŞ.

Akrabalık BAĞLARI YOK. DEDEMDEKİ 9. KROMOZOMUN BOZUKLUĞU NEDENİ İLE ZANNEDİYORUM BÖYLE BİR HASTALIK GELİŞMİŞ.

SİZLEREDE GEÇMİŞ OLSUN.

TEŞEKKÜRLER

tşkürler emotion ama akrabalık bağıda yokmuş şaşırdım neyse
Allah hepimize acil şifalar versin

slm
emotion aramıza hoş geldin bende bir falıyım 21
yaşındayım annen ve teyzenin şuankidurumu nedir onu merak ettim hepimize allah yardım etsin

Akrabalık şart değil yuxel, eşlerin ikisi de taşıyıcı durumundaysa, akraba olmasalar da çocuklarında FA görülme olasılığı var..

Üst Alt