Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Annemde bipolar bozukluk var. Tavsiyelerinizi beklıyorum..?

danger_pc

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
slm arkadaşlar 28 yaşındayım evliyim 1 cocugum var annem bipolar bozukluk rahatsizlıgı mevcut köyde tek başına yaşıyor. ama yılda 1 rahatsızlanıyor. ne yanımızda durabiliyor. sizin öneriniz varmı yada benle aynı durumda olan arkadaşlardan tavsiye beklıyorum. rahatsız oldugunu bir türlü kabullendiremedim. manisada tedavi gördü ama gene ilaçlarını aksattımı hemen rahatsızlanıyor...

bipolarlara %45 özür oranı veriliyor ve engelli maaşı bağlanıyor bildiğim. tedavisini aksatmaması gerekiyor.ömür boyu onunla gidecek bir hastalık diyede biliyorum ayrıca.

babamdan (vefaat) dolayı maaş almakta emekli sandıgından o etkilermi... cok zor durumdayım ben bile dengem bozuldu... eşim le anlaşamıyorlar evde duramıyor. cevremdeki insanlara beni rezil ediyor. ne yapsam olmuyor sizin tecrübeleriniz ve bilginiz gereiği sizin tavsiyeniz ne olur ?

danger_pc

babanızın emekli maaşı engel olur mu onu bilemiyorum. ama tedavisini aksatmaması gerekli. ilaçlar düzenli alınmalı. allah yardımcınız olsun.

Çevrenizdeki insanlara uygun bir dille annenizin rahatsızlığını anlatın.Hastalığın ateşli dönemlerinde dediklerini kaale almayın ve fazla tepki göstermemeye çalışın.Birazcıkta empati yapın.İlaçlarını kesinlikle aksatmayın.Manevi olarakta eğer isterseniz Kuran-ı Kerim ve Cevşen okumaya çalışın evde.Uyku ve yemek saatleri düzenli olsun.Tek başına yaşadığını söylemişsiniz bu tamamiyle böyle bir hastalık için yanlış bir durum.Çünkü hasta olduğunu bile hissetmeden kendine zarar verebilir evde tek başına.Birinin gözetiminde olması lazım kesinlikle.Ayrıca eşinizi de bu hastalık hakkında tam bilgilendirin ki tahammül edebilsin.

Allah acil şifalar versin.

Üst Alt