Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Annemi kardeşlerimin elinden kurtarmak!?

laugh4life

Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
6
Benim annem yıllarca iki büyük erkek ve kız kardeşlerimizin bağırtılarından elleri titreyen bir insan.Bu zalim kardeşlerimiz annemi nörolojiye götürüyorlar ve hasta hikayesinde anneme yıllarca bağırdıklarını anlatmıyorlar.Doktorlar da annemin elinin titremesinden, yürümesinin yavaşlığından parkinson teshisi koyuyor.Yürümesinin yavaşlığı aslında belindeki kayma ve fıtıktan kaynakli.

3 yıl ağır parkinson ilaçları dayıyorlar ve annem bu ilaçlarla bilincini kaybediyor, yüzü şişiyor, gözleri kapanıyor, ayaktan kalkamaz hiç yürüyemez hale geliyor.Namazında niyazında olan annem bu ilaçları kullandıktan sonra namaz kılamaz, dışarı dahi çıkamaz hale geldi.Ne zaman ilacı bırakıyor annemin bilinci açılıyor.Ama annemi korkutarak kullanmazsan öleceksin diyerek zorla ilaç kullandırıyorlar özellikle büyük olan narşist sorunlu kız kardesim.Ben ve diğer kız kardeşim çatıya küçük bir kat yaptık ve bunun bağırtılarından çatıya kaçtık.Babam da parayı seven bi insan ve bu kardeş te çalıştığı için onu tutuyor.Baba, baba olsa zaten masaya yumruğunu vurur, bu iki rezilden annemi korurdu.Ortada fonksiyonu olan bir baba da yok Bu kardeş emekli olduğu halde işten çıkıp anneme bakmıyor, çünkü derdi aslında annem değil bankaya daha çok para atmak.Ama hep benim dediğim olacak diyen bir narşişt.

Benim vasim yanımda duran kardeşim ve kardeşim de anneme bakan kişi ve bu narşist, hep benim dediğim olacak diyen kardeşin verdiği ilaçların annemi kötü yaptığını görüyor.Biz annemizi korumaya alıp çatıya çıkardık bu annemi kötü yapan ilaçları veremesinler diye ama bu 2 kardeş kapıya gelip polisle tehdit ediyor.Annem de ilaçların kendini kötü yaptığını görüyor ve bize söylüyor fakat onlar aklını çeliyor korkutarak yine.

Annem ne yazık ki kendini koruyamayan bi insan bunlardan.Bu kötü olan kız kardeşim insanın zaaflarını kullanan gerçekten çok zalim ve kötü kalpli bi insan.Bendeki engelli raporunu bana tehdit aracı olarak kullanıp bana raporlu diyen, sen karışma polise veririm falan diye tehditler savuran bi insan.Psikolojik bir engelli raporum var ama engelli raporunun olması her an kelle koltukta polis ya da hastane tehdidiyle mi yaşamak demek?Kaldı ki benim vasimin izni olmadan birşey olabileceğini de sanmam..Ben annemi kardeşimle birlikte bunlardan kurtarıp başka bir doktora götürücem vasim olan ablamla birlikte ama bunlar o kadar çirkef ki işin sonu ya polis olacak ya savcılık.Ne yapmalıyız?Bir yol önerir misiniz rica etsem?

Götürdüğümüz doktor anneme başka bir teşhis koyarsa ve bunlar hayır yine bizim dedigimiz olacak derlerse bunları savcılığa vermek doğru method olur mu?Çünkü sanırım bunlar için bir caydırıcılık gerekli ve bunlar araya devlet yetkilisi girmeden duracak gibi değiller.

Son düzenleme:
Öyle zalimlik yaparken ben kendimle savaşıyordum bir odada ve o odadan çıkamıyordum.Çözümün var mı?

Acaba yanlis anlama diye birsey olabilirmi
Nasil sizin annenizse ablanizinda annesi
Niye yanlis ilacla zehirlesinlerki
Siz anca baska bir doktora muayene ettirirsiniz yanlis ilac kullandirildigini saptarsiniz o za an hakli olursunuz

@GRAHAM BELL,

Bişey sorucam.Psikolojik engelli raporuna sahip olman her an kelle koltukta olup polis hastane tehdidiyle yaşamak mı demek?Yani sağlam raporu alana kadar beni herkes tehdit mi edecek?

Hayır telefonla videoya yada fotoğraflarla belgeleyin

Annemin ses kaydını almıştım zaten.Teşekkürler.Birşey sorucam vasi izni olmadan hastaneyle tehdit edilmenin bir sonucu olur mu?

Empati yoksunu, narşist kardeşler düşman başına diyelim...

Konu nasıl çözüldü merak ettim.

Üst Alt