Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Annemin babamdan aldığı emekli maaşına sebep 2022 aylığım kesildi..?

uğur-uğur-68

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
selam olsun herkese arkadaşlar nasılsınız umarım iyisinizdir ben çocukken iğneden felç oldum hiç bir zaman yürüyemedim
18 yaşımdan beri maaş alıyordum şu an yaşım 43 maaşım kesildi sebep annemin babamdan kalan maaşı ve sigortası var var ama bu devlet bana geçen sene -yeşil kart verdi-(maaşım 2022 maaşıdır) müracat ettim red kararı verildi sebep annemin sigortalı olması kanunlara baktım bu uygulama sadece 18 yaşın altındakiler için geçerli ister sağlam olsun ister engelli olsun yaşı ufaksa bu maddeden faydalanır benim yaşım 43 kısacası izmit kartepe kaymakamlığı -hitler almanyasının gestapo şubesi gibi çalışıyor bana diyor ki sakatsın eziyet çekmeye mahkumsun bende kaymakamlığı savcılığ verdim tvlere haber yapıcam bu maaşı paşa paşa bağlatıcam sizde savcılığa verin

anneniz yenimi sigortalı oldu bu konuyu bimere özida bu kurumlara sor bi cevaplarnı yazarsan sevinirim

hayır babamı 2006 da kaybettim ve 2022 maaşı alıyordum bu yıla kadar ilginize teşekkür ederim

rica ederim sen sigortalı olmazsan kesilmez bence siz bimer özida sorun

İsteğe baglı prim, GSS kapsamında prim yatırıyor musunuz? Annenizin aldıgı aylık haricinde gelir durumunuzda bir değişiklik oldu mu?
Tüm aylık geliriniz (buna nafaka yükümlüsü yakınlarınızdan alacagınız yardım miktarı da dahildir) aylık olarak 100 TL'yi geçiyor mu?
Evde bakım aylıgı alıyorsanız 2022 aylıgı için gelir hesabına dahil değil evde bakım aylıgını hesaplamayınız.
Durumunuza evrak takipten baktınız mı? Orada ne yazıyor? Evrak takip
Kimlik bilgilerinizi saklayarak buraya kopyalayabilirsiniz orada yazılanları.
2022 için gelir hesabının nasıl yapıldıgını ve nafaka yükümlüsü yakınlarınızdan alacagınız yardım miktarının nasıl tesbit edildiğini anlamak açısından örnek olay 1 ve 2'yi inceleyiniz bir fikriniz olsun:http://www.engelliler.biz/forum/202...22-ayliklari-gelir-hesaplamasi-ornekleri.html
Belki de aylıgınız yeniden gözden geçirmeye tabi oldugunuz sebebiyle durdurulmuştur. Muhtaçlık durumunuz devam ediyorsa ve muhtaç oldugunuz hakkında karar iletilirse tekrar maaşınız aktif olabilir.
Ama öncelikle muhtaçlıgınızın değişip değişmediğini anlamak açısından sorduklarımı sorgulayıp sonra buraya yazınız.

Üst Alt