Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Annemin sağlık güvencesinden yararlanıyorum. Annem işten çıkacak, sağlık güvencem..?

onuray

Üye
Konular
14
Reaksiyonlar
0
meraba arkadaşlar benim size bir sorum var.Benim 18 yaşımı doldurmamma 1 yıl var . okuyorum. Annemin ssk sından faydalanıyorum ama o da işten çıkıcak . Haliyle 18 yaş altına tabi olcam. O zaman sgk 18 yaşım dolunca mı yoksa girince mi biticek ?? bundan bilgisi olan var mı? ya da yeşil kart çıkarsam ..? bildiğim kadarıyla yeşil karta medikal malzeme parasını ödemiyomuş.sonda vb. elindeki malzemeleri veriyolarmış. bu konuda bilgisi olan var mı ? beni aydınlatırsanız sevinirim arkadaşlar..

18 yaşın altındaki bütün çocuklar genel sağlık sigortası kapsamında oldugunu öğrendim anneniz işten çıksa dahi 18 yaşınızı doldurana kadar genel sağlık sigortası kapsamındasınız yaşınız dolduktan sonra yeşil karta başvurabilirsiniz

18 yaşını tamamlayıncaya dek GSS'li olacaksın. 18 yaşını tamamladığında ise -eğer 2022 maaşı almıyorsan- gelir testine tabi tutularak GSS'li olacaksın

Not: Artık Yeşik Kart diye bir şey kalmadı. Herkes GSS'li. GSS'li herkes sonda vb. malzemeleri aynı statüde alırlar...

Medikal malzeme ödemesi

Meraba arkadaşlar ben annemin sgksinden faydalanyorm ama annem işten çıkıcak şimdi sorum şu sizlere ben 18mi doldrdm gss mi yaptırıcam ayrca gssli olunca medikalciden aldığm sonda malzme parasını devlet ödemeye devam edicekmi bilgisi olan arkadaşlar vrsa cevap lütfen

arkadasım rahatsızlıgını tam belırtmemıssın herhalde 18 den kucuksun annem
ısten cıkarsa dedın,yenı yasa cıktı artık herkes genel saglık sıgortasından yararlanacak
gelırınız yoksa ucretsız yararlanabıleceksın gelır sevıyenıze gore sıgortanızı yatırabılırsırsınız
35 lıraya kendınızı sıgortalayabılır ve herseyden yararlanabılırsın gss yı arastır kardesım.

omirilik felçliym ağır özrlym bakım ücretnden başka gelirimz yok 3 kişiyz evde ben ve kardeşm okuyrz devlet tarafndan sgklı olursam eğer malzeme parasını şimdiki gibi ödemeye devam edermi yoksa yeşil kartta olduğu gibi elindeki malzemeyimi bize verick bunu öğrnmek istedm

GSS'li olan herkes için aynı prosedür uygulanacak diye biliyorum. Çalışan ya da emekli sgk'Lı nasıl bir prosedürle tıbbi malzeme alıyorsa, çalışmayan ve gelir düşüklüğü nedeniyle primi devlet tarafından ödenen kişiler de aynı prosedüre tabi olacaklar.

Bu konudaki detayı tam olarak öğrenince yazacağım bu başlığa...

sağol bülent abi haberlerini bekliyorum

Ever Onur, dediğim gibi, annenin sağlık güvencesi sona erdiğinde, gelir testi yaptıracaksınız ve GSS'li olacaksınız. Bunu yaptığınızda, tıpkı eskiden olduğu gibi, aynı prosedürler sonda ve bez teminini sgk üzerinden yapabileceksiniz.

Bugüne dek ürün aldığın medikal firma bu konuda kesinti olmaksızın ürün temin edecektir...

sağol bülent abi,rahatladım şimdi çok teşekkür ederim

Üst Alt