Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Annemin ücretsiz otobüs kartını kullandım!?

Mononoke

Üye
Konular
24
Reaksiyonlar
36
ücretsiz otobüs kartım var. Dün kartımı yenilemek için son günümdü. Ancak çalıştığım için yeniletmek için belediyeye gidemedim. Önceki kartımı bulamadığımdan annemin ücretsiz kartını kullanmak zorunda kaldım. Şoför gördü. Bir sıkıntı olur mu?

Normalde ücresiz kart kullanım kişiye özeldir. Normalde başkasının kartını kullanmak yasak. Şoför görüp el koyabilir el koymadıysa insiyatif almıştır.

Başkasının kartını kullanıyorsun. Bu kart engellilere özel. Adam yakalıyor ve bu engellilere karşı önyargı ile bakmasına sebep oluyor.

@ozmuşlu,

Niye kendinizin yok mu kartı da babanızınkini kullanıyorsunuz ?

Kartı almadı ise sorun yok. Aldı ise para cezası ödemek zorunda kart sahibi.

@ozmuşlu,

Kusura bakma ama yaptığınız hiç doğru değil ayrıca ovunuyorsunuz.yapilan bir suç işlemek tir. Devleti kandırıyorsunuz .devlet kim bizleriz insanlar .ücretsiz kartların parası milletten çıkıyor niçin böyle yapıyorsunuz.sajin sakin yapmayiniz.sahtekarliktir yaptığınız islem

@MAGİSTER HİSTORİA,

Bakiyesi yetmeyen vatandaşların şoför takdiri ile otobüse alındığına onlarca defa şahit oldum.

Zannediyorum bir defa kullandınız ve bunu yazacak kadar rahatsız oldunuz. Gönlünüz rahat olsun bir şey olmaz, kaldı ki sizin de ücretsiz kartınız varmış.

Yine de alışkanlık haline getirmeyin çünkü legal değil, ayrıca gün gelir birileriyle tstsızlık yaşayabilirsiniz.

Bizim burda kartı okutunca resminde cikiyo sizin ordada durumlar öyle değil mi?

İstanbul da fotoğraf yok ama isim soy isim ne sebebi ile alındı ise o görünüyor, şoför ün ekranında.
Engelli , ücretsiz anne kart,65 yaş vs gibi.

Anladım burda direk yan koltukta oturan goruyö engelli diye belli oluyo bı ara çok boşvermiştim ozamanlar kullandın 2 defa sonra makasla kestim attim

valla benim refakatçili otobüs kartım vardı eski kanundan verilmişti sonradan kanun değişti yani artık hakkım değildi ve kimse benden bunu talep etmediği halde kendi isteğim ile iptal ettirdim

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. Söylediğiniz gibi evet rahatsız oldum. Kartımı yenileyene kadar eski kartımı bulup ona bakiye yükledikten sonra kullanacağım. İzin alabildiğim zamanda da ilk işim ücretsiz kartımı yenilemek olacak..

Üst Alt