Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Araç alımı miçin çağrıldığım vergi dairesinde karşılaştığım tutum!

ulas79

Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
herkese selamlar,

bu gün başımdan bir olay geçti,bir firmadan araç sipariş etmiştim ve aracım geldi bu gün raporumu izmir şirinyerdeki vergi dairesine götürmüşler ve müdür yardımcısı rapora bakıp oran çok düşük şahıs gelsin göreceğim demiş ,
olay burda başlıyor ben bu raporla 2010 senesinde balıkesirden araç aldım ve raporda sol ayaktan gaz pedallı ve otomatik vitesli araç kullanabilir diye yazıyor ,
2010 da hiç bir şekilde çağrılıp kendimi göstermemiştim neyse bende firmaya tamam dedim ve kuşadasından izmire gittim ve m.d yardımcısının karşısına çıktım ve rapordaki oran önemli değil arkada yazan donanımlı araç kullanabilir yazması yeter dedim biz orana bakarız sen şöyle bir yürü bakayım dedi sinirden dişimi sıktım ve podyumdaymış gibi gittim geldim ,
rahatsızlığım 2005 de mayına basma sonucu oldu ayak bileğim dağıldı ve 2008 de ardrodez amilyatıyla ayağımı sabitlediler ve ayağım 4 santim kadar kısaldı aynı zamanda baş parmak alını ve ayak öne düşük sabitlendi yani bilek hareketi sıfır ayakkabı tabanlığıyla ve baston kullanıyorum ama oran %11 ,
neyse şahıs hımm tamam yürümede bozukluk var olur dedi ama önce müdürede gösterelim dedi
neyse müdürün karşısına gittik tam bende içeri girecektim ters bir şekilde çık çık meşgulüm dedi açık kapıya geri döndüm md yardımcısı raporu gösterip durumu anlattı müdür bana baktı alaycı bir tebessümle kafasını sallayıp onay verdi.

bir kez daha anladımki engelli olmak suç heleki vattan için bu hale gelmek büyük suç.birde araca donanım takılınca tekrar bene beraber aracıda göreceklermiş bakalım o zaman ne çıkacak karşıma.

Üst Alt