Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Araç alırsam Yeşil Kart'ım iptal olur mu?

erkan80

Üye
Konular
23
Reaksiyonlar
0
slm arkadaşlar ben 2022 den yararlanıyorum ve bildiğiniz üzere bunda dolayı yeşil kartlıyım eger araç alırsam yeşil kart iptali söz konusu olurmu bunla ilgil herhangi bir bilgisi olan ve yazı genel bilen varsa bana bilgi verirse sevinirim

Çok çok çok çok büyük olasılıkla Yeşil Kart iptal olur. İptal olan arkadaşlar var...

şu an BİMER e dilekçe yazdım sonucunu bekliyorum arkadaşlar

BİMER den cvp geldi cvp şöyle oldu yeşil kart bürosunu ilgilidir ordan bilği alın diye

bende telefonla aradım ve bana verilen cvp şöyle: 2022 yasasından kazanılan hak herhanği bir mal varlığı elde ettiğinde kayıp edilmez yeşil kartda buna dahil dediler

bülent abi bundan ne çikartmamız lazım
ben daha önce de aramıştım yok alamazsın demişlerdi

2022 maaşının değil ama Yeşil Kart'ın iptal edildiği bir çok örnek biliyorum...

bende yeşil kartılydım 2022 den yararlanıyordum. o dönem araba aldım. çok pahalı bişey değildi. engelli plakalıdırdiye ruhsatın fotokopisini çekip buralara veriyordum. ne yeşil kartım nede 2022 maaşım kesildi. araç sıfır veya pahalı olursa bilemiyorum. beninkisi boradweydi...

arkadaş ben yüz yüze konuşmak için 30.09.2010 tarihinde yeşil kart bürosuna gittim görüştügüm kişi yeşil kart onay veren kişi bana demesi sen 2022 den yararladığın için 2022 maaş nede yeşil kartın iptal olmaz dedi ama ben evliyim dedim oda bana şöyle dedi eşinin ve çocuğunun yeşil kartı iptal ola bilir dedi ilçe komisyonundan vize zamanı geçmeye bilir dedi varsayımlarla konuştu benim kafamı karıştırdı (bülent abi benim 2022den aldığım hak eşim ve çocuğumu kapsamıyormu ayrımı tutuluyor sonuçta onlara bakmakla yükümlü olan benim yeşil kart olarak )normalde sgk çalışan biri çocuğuna sosyal güvencesini veriyor aynı değilmi bülent abi şimdi den tşkr ederim

Bu konuda uygulamalar her yerde farklı olabiliyor. Bir kaymakamlık aracı sorun etmezken bir diğeri ediyor. Ben olsam araba almadan önce kaymakamlığa gider ve yazılı bir dilekçeyle sorar, yazılı ve resmi bir yanıt talep ederim. Böylece ilerde olabilecek saçmalıklar için elimde resmi bir dayanak olur...

kaymakamlıkla telefonla konuştum bana vermiş olduğu cvp şöyle oldu sgk kurumuna söyle diyor oda bizimle alakası yok diyor oda yeşil kart bürosuna sorun diyor. sanki benimle top sende oynu oynuyorlar

Araç çok lüks olmazsa sorun edilmez diye umalım...

Adanadayım 7 ay önce sıfır araç aldım ve yeşil kartım geçen gün vizesi doldu gidip vizesini yeniledim hiçbir sorun çıkmadı yeşil kartımı kullanıyorum

Bişey olmaz neşeli hayat kardeşim sen vizeni yaptır rahat ol

bizim bir arkadaş araba aldı sonra hastaneye geldi yeşilkart iptal edilmiş haberi bile yok.yani iptal oluyor.

Ya arkadaşlar sıfır araç almaya imkanınız varsa yeşil kartın sizde neişi var?Yeşil kart almanın kriterlerini benmi yanlış biliyorum bugün enkötü sıfır araç 20000 den aşağı değil bu devlet batmasında benmi batimm ondan sonra rapor oranlarını düşürüyolar deyip dert yanıyoruz burda ,devlet de tabi bi gediği kapatcam diye raporları makasla kırpıyo pes valla mersedesi olanı yeşil kartı olmasına alıştık gerçi memlekette ....

Devletin malı deniz yemeyen keriz;)Mestann arkadaşım sende otur uğraş bu işler adamm sıfır araba alıyoo yeşil kartım iptall olur mu diyoo pişkinliğe bakk yaaa;)

o kadar da dğil designer işin aslı başka:) Dur gel hesap yapalım seninle bir...
Devlet yolu yaparken rampa düşünmüyor. Rampasız yollarda takdir edersin ki ortopedik engelli ne kadar zorlanıyor. Dolmuşlar arkadaşımıza gore değil. Otobüsler de oyle. E dvlet yolu, toplu taşıma araçlarını düşünürken bu yeşil kartlı arkadaşımızı unutmuş... E arkadaşımız dolmuşa binemeyecek, otobüse binmeycek hade tkerlekli sandalye bulsa rampasız yollarda gidemeyecek ne yapsın bu vatandaş? Taksi tutacak mecburen. ya da evde hapis hayatı yaşayacak.
Sonra da bu arkadaşımız insanca yaşamaktan yana tavır koyacak kendi başının derdine düşecek ve zor bela bir araç alacak bi de üstüne laf işitecek öyle mi devletten ve vatandaştan? Hem devletin kusurunu kapatsn hm de üstüne laf işitsin Allah aşkına reva mı bu?

Ya ben hesabı az mı tuttum nedir? Taksi bile kurtarmaz engellinin ettiği masrafları. Devletin engelliye çıkarttıgı masraf daha fazla bence. hesap yapsak devlet borçlu çıkar kesinlikle:)

Kalem;

dediklerinde haklılık payı var tabikide ama yeşil kartın kimlere verildiğide acık ve net.20000 ytl parası olan insanında maddi durmunun hiçte fena oldugu söylenemez.Burda bi çelişki yok mu sizce ?

o arkadaş 20000 i nerden elde etmiş ona bi bakalım adam belkide sakatlık maasını bırıktırım almıstır 10 de sene falan birikir herhalde yada 20 senede:p

Kalem hanım;
TUİK in 2006 araştırmasına göre ülkemizde yeşil kartlı sayısı 10.2 milyon yani nufusun %14 ü bu karşılık enzengin %30 luk nufustaki yeşil kart oranı binde 5 yaklaşık 6000 kişi
Ülkemizde günümüz şartlarında sıfır otomobil sahibi olmak zenginlik göstergesiyse ben bunu sorgularım,tabi burda şöyle bi mazeret gösterilemez alaturka uygulamalara alaturka cözümler
Ben şahsen esnaf olarak her ay eğitime katkı payı adında vegi ödediğim halde (diğer vergiler hariç) okula cocuğumu kayıt ettirirken yok yakacak parası yok tebeşir parası isteniyosa bu uygulamaları tabiki sorgularım,benim kimsenin üç kuruşunda gözüm yok ama bende ufak ufak kırpıntılar yapılmasınada karşıyım
Eğer ülkenin yolu bozuksa devlet yolu düzeltecek haksız uygulamayla özrünü telafi etmicek,benim param kıymetli benim mucadelem kıymetli azmedip dilenmeyip calışıyorsam devlet de hakkaniyetli davranacak ?Kişinin yeşil kartlı olması nedemektir,enbasiti geliri asgari ücretten cok daha aşağı olası vede sosyal güvencesi olmaması peki nasıl oluyoda x şahıs bu kadar gelirle 0 otomobil alabiliyor?Çok basit ya kayıtdışı calışıyor yada yeşilkart alma kriterine uymuyor bundan öte demogoloji yapmaya gerek yok bence ,kimse elini benim cebime atmasın okadar bu işin duygusallıkla alakası yok

erkan80,
şurada isteğe baglı prim yatırdığını yazmışsın:http://www.engelliler.biz/forum/eme...-gunum-var-emeklilik-kosullarim-nelerdir.html

2022 aylığı alanlar eğer aylık alıyorken isteğe bağlı prim öderseler üç ay içinde bu durumu SGK'na bildirmekle yükümlüdür. Eğer bu sigortalılık durumu, istğe baglı prim yatırmaya başlandıgında en geç üç ay içinde bildirilmezse ve aylık kestirilmezse haklarında idari ve hukuki işlem yapılır. Ödenen tüm aylıklara %50 faiziyle borç tahakkuk ettirilir.
Bilginize.

Hibemii;) sıfır araçç:confused: oğlun sünnetinde hediye edildi dimi, desene demokraside careler tükenirmi.

2022 maaşının değil ama Yeşil Kart'ın iptal edildiği bir çok örnek biliyorum...
merhaba bülent abi bana böyle demiştin sitede yayınlan bazı haberler var abi araç alırsam 2022 maaşı iptal oluyormuş bir an yaşamaktan sıkıldım abi satten bir yere kibıldıyamıyoruz ailem araba almak istiyor devlet izin vermiyor cevap yazarsan sevinirim abi

Erkan, bazı yerlerde bu gerekçeyle aylıkları kesilenler olmaya başladı. Bu konuda net bir şey söylemek mümkün değil maalesef. Yerel kurumlardakiler kafalarına göre karar veriyorlar! Böylesi bir durumla karşılaşan kişiler olayı mahkemeye taşımalılar. Başka yolu yok...

bülent abi hatayda 4 kişiye gelmiş iptal olan arakadaşın birine ulaştım bana demesi iptal yazı geldi bize bizde valilige gitik bize böyle bir yazı geldi bu nedir dedik valilik sgk ankara merkezi aramış verilen cevap öyle bir uyğulama yoktur demişler arkadaşlar dilekçe yazıp sgk göndermişler iptal gerekçesi üzerlerine araç olmasıymış dilekçenin sonucunu bekliyorlar

yeşil kartlı olup araç alan engelli arkadaşlarım bu aracı kendi kazandıklarıyla parayla almıyorlar. anne veya babası veya kardeşi bu aracın parasını ödüyor, kısacası hibe oluyor. aracı olan ve çalışmayan arakdaşların durumu böyle. bence bu engelli arkadaşın aracı var diye yeşilkarta ihityacı yok gibi algılanmamalı. engellinin durumu farklı...

kendimden örnek vereyim yeşilkartlıydım ve 2022 den yararlanıyordum. renault 9 broadweyim vardı BABAM ALMIŞTI! BABAM SAĞOLSUN!

ayrıca erkek çocukları 18 i geçince babanın sosyal güvencesinden yararlanamıyor doğal olarak 18 i geçmiş tüm engelliler yeşilkartlı olmak zorunda ister arabası olsun olmasın...

bir sosyal güvenlik kurumu çatısı altında toplanacaktır değilmi?

hocam annem adina arac alacaz allah etmesin birsey olursa bu araba ben ve kardeslerimin adina gececekmis ama buyuk ablamin adina sigorta kesmemiz lazimis simdi yesil karti iptal olur mu ?

Üst Alt