Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aracımın olması 2022 maşı almama engel olur mu?

berfinn

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Selam arkadaşlar. benim de bi sorum olacaktı cevap verbilirseniz memnun olurum.

%75 engelliyim. ötv den muaf bir araç aldık 2 yıl oldu herhangi bir gelir getirmiyor. 10 yıl önce 2022 maaşı alıyodum ama. Annemin sağlık güvencesinden faydalandıım için çünki o zamanlar yeşil kart olayı yoktu ben maaşımı iptal ettirdim. sağlık sorunlarım çok fazlaydı.
ocak ayında 2022 ye tekrar müracat ettim benim anlayamadığım bazen forumda okuyorum araç gelir getirmedikten sonra maaşa mani değil yazıyor. bazende aracı olanların 2022den fayadalanamayacağı yönünde yazılar oluyo kafam karıştı acaba hangsi doğru
Adil korkmaz isinli üyemizin yazısında %90 üzeriengelli raporlu oğluna araç almış ve 2022dende yararlanıyor diye yazısı var .acaba üstüme araç olduu halde bu maaştan yararlanabilir miyim bir de merak ediyorum acaba aracı olup 2022 maaşı alan başka engelli arkadaşlarımız varmı.saygılarımla.

Bu konuda standart bir uygulama yok! Her ilde/ilçede memurlar kafalarına göre karar veriyor... Şansınızı denemekten başka seçeneğiniz yok.
Teorik olarak:
1- Gelir durumudur belirleyici olan. Gelir şartların uygunsa araç tek başına sorun olmaz. Ama
2- Beyan edilen gelirle gözlenen yaşam koşulları arasında kayda değer bir fark varsa, yani kişi "gelirim yok, muhtaç durumdayım" deyip, kapısına kişisel özgürlüğü sağlamanın ötesinde lüks bir araç çekerse, bu durumda doğal olarak 2022 aylığı bağlanmaz.

açıklamalarınız için teşekkür ederim oturanboğa saygılarımla.

Üst Alt