Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Araçtaki özel tertibat söktürmek ne tür sonuçlar doğurur?

Konular
5
Reaksiyonlar
0
Arkadaslar Merhaba, özel tertibatlı araç kullanıcılarına bir kac sorum olacak. Bazı tertibatlar bizce gerekmese de vergi dairesi tarafından şart koşuluyor. Bende gecen gunlerde bir arac aldım ve tertibat takıldı. ( direksiyon topuzu, sola alınmış silecek kolu ve sola alınmış vites tertibatı ve sola alınmış gaz pedalı)

Allah'a şükür vitesi,direksiyonu ve el frenini kontrol edecek gücüm var. ( sağ elimde güc kaybı ve sağ ayagımda hissizlik yani ayak parmaklarımı oynatamıyorum)

Ben acıkcası bu tertibatları söktüm (GAZ PEDALI HARİÇ) gaz pedalı katlanabildiği için söktürmedim.

Sormak istediğim soru şunlar;

-Aramızda özel tertibatı sökenler var mı?

- herhangi bir problem yaşadınız mı? Ceza vs.

- Allah korusun kaza durumunda sigorta yada kasko bunu önünüze gerekce olarak sunabilir mi? Sunar mı?

kardeş haklıda olsan her hangi bi kazada suclu sen olursun sunar kardeş

REKLİ

Sigortanın benim aracıma takılan tertibattan haberi olmuyor ki? Tertibat olarak gözüken Gaz pedalı var.

öyle diyosunda ya trafik polisi tutanak tutarsa veya kaza yaptıgın kişi tertibatlı aracı tertibatsız kullanıyo diye dile getirirse ne olur o zaman kardeş

Oguzcanckaya

Dediğiniz gibi, donanımın bazı parçalarını sökmeniz gözden kaçabilir bir şeydir. Ama yine de şans! Eksik donanım fark edildiğinde bilin ki her açıdan yasal sorumlu hale gelirsiniz ve sonucunda mağdur olursunuz.

35.03 kodlu sola alınmış silecek aparatı var. Bana yarardan çok zararı var söküp kullansam ne olur başka aparat yok araçta.

Üst Alt