Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Asgari ücrete verilen zam, maaşa ne zaman yansır? Geç yansıtılırsa ne olur? [Soru]

Leandros

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar! Ya size bir sorum olacak!
Sorum şu:
Asgari ücrete zam yapıldığında bu geçerli olduğu ilan edilen tarihte(mesela 1 ocak ve 1 temmuz arasında genelde) geçerli olmaz mı? Bunu ücrete yansıtmayan işyeri ile ilgili birşey yapılabilir mi? Bana henüz yansıtılmadı yani iki aydır asgari ücretin altında bir maaşa çalışıyorum :).
Bu konuda yapılacak birşey varsa bir yol gösterirseniz sevinirim.
İyi akşamlar.

Asgari ücrete zam yapıldığında örneğin temmuz ayında ki ücretini ağustos ayının 1'i itibariyle zamlı olarak almış olman gerekmektedir.İşveren bu ücreti yansıtmayıp hala eski ücretten ödeme yapıyorsa yapılacak tek iş bordorlara imza atmayarak çalışma bakanlığına bir dilekçe ile şikayet edilmesi gerekmektedir.Fakat takdir edersiniz ki işvereni şikayet olayları işçinin işten atılması şeklinde sonuçlanmaktadır. :(

aynı şey benimde başıma gelmişti işimi bırakmştım içeride kalan param normalden az verilmişti bende bölge çalışma müdürlüğüne şikayette bulundum eve gelmeden iş yerinden telefon etmişler eve; gelsin görüşelim diye böylece hakkım olan miktarı aldım...

Üst Alt