Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Asgari ücrete zam gelmezse kriter artmayacak mı?

monser

Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
2
malum asgari ücrete zam yapmayacağız diyorlar ama diğer yan maaşlara zam yapılacağından dolayı kriterlerde ufak bile olsa aşmalar meydana gelecektir böyle bir durumda ne yapacağız? yani 100 lira dahi aşsa maaşımı kesecekler?
yeğenime ispanyada şizofren teşhisi konmuş oranın vatandaşı. %40 rapor ile hemen 1200 euro maaş bağlamışlar şartsız şurtsuz..

Ebgelli olup çalışmayan evi olmayanlara bu maaş başka sart aranmadan bağlanmalı. Ben de esimden para istemek istemiyorum onun eline bakmak istemiyorum zaten cimri eli sıkı ama bu maaş azda olsa ihtiyaclarimi gideriyor. Bunu neden bu sekilde duzenlemiyorlar.

@monser, abiciğim asgari ücretin 1334 euro olduğu yerde nasıl 1200 euro bağlamışlar

Eskiden asgari ücretlere sene de bir zam vardı. Seçim dolayısıyla sene de 2 defaya çıkardılar. Seçimi kazandılar. Eski usüle devam. Emeklilere de zam yaptık derler kök maaşları ile beraber yine 10 bine gelir onu da öyle kitlerlerse şaşırmam. :)

Asgari ücret e zam gelmezse maalesef gelir kriteri yükselmeyecek buda maaşlar artması sebebi dolayısıyla çoğu engelli maaşı bakım maaşı alanlar mağdur olacak

Ya arkadaşlar olaya hep yanlış bakıyorsunuz ve zaten amaçları da hep yanlış bakmamızı sağlamaktı. Senede 2 kere zam yapsalar ne olacak? Kalkipta şirketlere kardeşim sattigin urunlere mallara da yılda sadece 2 kez zam yapabilirsin diyecek güç kuvvet kudret adalet onur şeref... vb erdemlere sahip mi bunlar? Hepsi birer fabrika sahibi insanlar. Kendi aralarında muhakkak ki diyorlardir köpeklerimizin önüne iki üç kuruş zam atarız onlar bu iki üç kuruş için sevinirken ellerinde avuclarinda ne varsa yagmalariz diye...

Özel hastane sahibini sağlık bakanı, özel okullari olanı eğitim bakanı, din tuccarligi yapanı diyanet bakanı...vs yaparsan olacağı bu işte. Devletin kurum ve kuruluşları ne kadar berbat iş yaparsa bunların sahip olduğu şeyler daha fazla değer kazanıyor. Demem o ki elledigimiz iki meme ama yediğimiz...... haddi hesabı yok...

@m.okanoyun,
Demesine gerek yok her ürünlerin fiyatı zamlanıyor sadece en bariz örnek marketteki etiketler hiç bir zaman sabit kalmaz, kalmıyorda. Bu hükümeti seçen %52'nin sayesinde yaşıyoruz bu hayatı. Kına yaksınlar şimdi bir yerlerine.

Arkadaşlar kisi başı gelir 5.667 tl idi haziran ayinda bu rakam gucellenecek mi yoksa yil sonuna kadar 5.667 tl olarak devammi edecek?

@sunnshine,
işte bende bunu belirtmek istedim diğer maaşların arttığı yerde kriter artmazsa 500 1000 lira yüzünden kriterler aşılmış olacak...belkide bunu istiyorlar...

Yönetmelikte yıllık kazanç 12 ye bölünür ve aylık gelir buna göre hesaplanır yazıyor. Buna göre hesap yapın benim anladığım bu Sosyal hizmetler nasıl hesaplıyor bilmiyorum

Üst Alt