Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Asliye Ticaret mahkemesindeki adli tıp rapor oranı değişir mi?

ekafkase

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba;

Geçtiğimiz haftalarda başımdan geçen olayı özetleyerek sorular sormuştum ancak bunlara tam ve net cevaplar alamadım. Yine bu konuya bağlı olarak sormak istediğim ÖNEMLİ bir konu var.

Tazminat davamın yürütüldüğü Asliye Ticaret Mahkemesinin sevkiyle gittiğim Adli Tıp tan almış olduğum rapor % 45 oranında, Sgk ya sürekli iş görmezlik başvurum halinde direkt olarak bu oranı kabul mü edecek kurum? Yoksa kendi belirleyeceği hastaneye sevk edip yeni rapor mu aldıracak? Eğer aldırırsa bu % 45 lik oranım size göre düşme ihtimali var mı?

Bende sgk ya maluliyet raporu için başvurdum %16 oran aldım. Bu sgk raporu 3. Asliye ticaret mahkemesinde geçmedi adli tıpa sevk ettiler. Pazartesi muayene olmak için gidecem. Benimde merak ettiğim. Sgk %16 rapor verdi adli tıp vermeye bilirmi. Yada daha yüksekte çıkabilir mi

Adli tıpta raporlar daha düşük cıkıyor arkadaşlar. Benimde %45 di raporum adli tıpta %32 cıktı

Arkadaşlar merhaba;
Ayhan ve Murat ( murat7044 ve axf3rhack )
Adli tıp raporu daha düşük mü çıkıyor SGK nın sevk ettiği hastaneye göre?

Bende tam aksi biliyorum, adli tıptan verilen rapor oranı sgk nın sevk edeceği hastanenin rapor oranından daha yüksek oluyor diye.... Yani SGK nın sevk ettiği hastanede çıkacak olan rapor daha düşük İranlı oluyormuş genel olarak.... Acaba ben mi yanlış bilgi sahibiyim???
Yani;
Adli tıp rapor oranı > SGK hastanesinin oranı deniyor.....

ekafkase

Mehkemenin yolladığı hastane daha düşük veriyor adli tıp daha yüksek ama bu kişinin kendini iyi ifade etmesine ve biraz iyi rol oynamasına bağlı. :D

% 16 olan oran adli tıpta % 22 oldu mahkeme devam ediyor her seferinde 5 ay erteleniyor :)

@efkafkase mahkeme haklı bulur inşallah seni.Sorması ayıp rahatsızlıkların neler, benimde yüzde 25 psikiyatır zihinsel engelden yüzde 20 astımdan toplamda yüzde 40 engelim var sgk benimde oranımı kırpar mı acaba merak ediyorum önüne gelenim emgelini kırpmış

Üst Alt