Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Astım nedeniyle meslekte kazanma gücü kaybı oranım ne olabilir?

kaya81

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
süreyya paşa meslek hastalıkları hastanesi mesleki sağlık kurulu raporum şu şekilde
mesleki tanı:j45.0 astım alerjik (mesleki) alarjik ürtiker (mesleki) alarjik rinit (mesleki)

karar:1.yasal toz sınırlarını aşmayan ortamlarda ve kişisel koruyucular takarak çalışmasına.2.MKGAO İşlemerş için rapor ve eklerinin sgk meslek hastalıkları kuruluna iletilmek üzere bölgesine gönderilmesine.
meslek hastanesinde yapılan alarji deri pick testinde buğday ununa alarjim 10*10 çıktı bronş provukasyon testim 0.67 mg pozitif çıktı hepsinin görünüsü mevcut paylaşa bilirm.ekmek ustasıyım sgk da iş kolum ekmek ustası yazıyor.sizce meslekte kazanma gücü kaybı oranı verilirmi rapora istinaden???

tv izlemiştim. uzman şöyle diyor;
- örnek polis; işaret parmağını kaybetse meslegini yapamayacağı için meslek hastalığına girer.
özetle; meslekle alakali olması lazım.

birde; astım da engelli oranı bile almak çok zor,
örnek; kişi Alerjik Astım tedavi görüyor. yıllarca ilaç kullanıyor. ilaç raporu var. oran verirken ; akciğer filmi + üfleme testi o an ne çıktıysa o oranı alıyor.

Ben Ekmek Ustasıyım ve una alrji olmam sebebi ile alarjik astım alerjik urtiker ve alarjik rinit hastalıklarım meslek hastahanesinde zaten meslekidir diye onaylandı kurul raporunda.yani benim işim unla iş icra etmek fakat 13 yılın sonunda meslek hastalığına tutuldum 3 adet meslek hastalığım var.sgk nın bu tür vakalara oran vermediği çok yazılmış forumlarda benim gibi kişiler elbet vardır bu sebeple açtım konuyu.ben yeni aldım mesleki sağlık kurulu raporunu sonucu 4 ay sürer diye düşünüyorum ki şu anki korana virüs şartlarında dahada uzun süre bilir.

meslekte kazanma gücü kaybı oran tespiti

Meslekte kazanma gücü kaybı için raporum il sağlık müdürlüğüne ulaştı.iki sorum olacak sizlere?
Kurul Raporumun Bir Örneğini aldım Fakat Bunu Değerlendirip Oran verecek Olan Heyete Benim Dosyam mı Gidiyor? Yoksa Sadece Rapor mu Çünkü Bir Kılosör Sağlık Doktorların Onca Epikiriz Raporları Var Rapor Tek Sayfa Olarak mı Gidecek ? Yoksa kılosör Olarak mı?
İkincisi İse Benim Raporumda MesLeki Tanı Kısmında Alarjik Astım(MesLeski)
Alarrik Ürtiker( MesLeki)
Alarjik Rinit Tanımlanmamış(MesLeki)
Şeklinde Tanılar YazıLmış Astımım Bronş Provokasyon Testinde Ve Alarji Testinde Çok Yüksek Çıktı Tavan Yapmışssın Dedi Yapan Doktor.Oran Çıkma İhtimaLi Varmıdır Daha Önce Böyle Rahatsızlıklardan Herhaengi Bir İşlem Yaptıran Olduysa Bilgi Paylaşmasını Rica Ediyorum...
SağLıkLı GünLer DiLerim...

Üst Alt