Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Atanınca engelli olduğum için aşağılama olur mu?

fuhrer1

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
2
merhaba ben %40 engelli raporu aldım. kpss ile atanmayı düşünüyorum. atanınca iş yerinde aşağılamaya maruz kalır mıyım engelli diye? öyleyse farklı yol deneyeyim.

teyzem memur iş yerinde engelli memur olduğunu biliniyor.

seni anlıyorum inan ben de o yoldan geçtim saklayabiliyorsan saklayabildiğin kadar sakla derim.

kimse seni aşağılayamaz ben 8 yıldır çalışıyorum ben kendı kurumumda böyle bır seye sahıt olmadım olursam da canlarını fena yakarım zaten ama sakın böyle düşünme aksine işini yap işine konsantre ol keyfine bak keşke atansan kardeşim

valla benim amirim odanın içinde deli diye avaz avaz bağırıyordu eşek gibi çalıştığım halde her yer ve herkes aynı değil maalesef

Son düzenleme:
bunu şahit eşliğinde kanıtla sürülmemek için kapında yatıp kalkar asıl şizofren bu ve bunun gibi ınsanlar pardon insan dediğim için

Allahından bulsun yönetim arkasındaydı maalesef

Son düzenleme:
Bence karşılaşmazsın, tabi sana da kalmış bir durum. Yüz verirsen tepene de binerler. Ezmelerine izin verirsen dozerle üstünden geçmek isteyen de olur.

Ne çok soğuk ol ne de çok samimi ol. Engelini saklama, sınırını çiz, hemen samimi olma.

Unutma kamuda iyilik yoktur, görev vardır. Bir iyiliği 2-3 kere yaptın mı o artık iyilik değil senin görevindir. Yapmazsan kötü biri olursun, sorun yaşarsın ama hiç yapmazsan ne kötü biri olursun ne de sorun yaşarsın. Ben mesela mütevaziyim diye gittim ne kadar odacı varsa hepsiyle arkadaş oldum zamanında. En az sözü dinlenen benim. Anladım ki kendini benimle eşit görmek istiyor, işini yaparken zoruna gidiyor. Doğru dürüst selam vermediğim, resmi konuştuğum kişilerle daha iyi geçiniyorum.

Engelim sorun olur diye düşünme, sana sorun olsa olsa kuracağın ilişkiler sorun olacak. Görev dağılımını iyi bil ve kendin buna uy, başkalarının da buna uymasını sağla.

@faruksinan Evet aynen öyle. İş yerinde iş yeri arkadaşlığı olmalı en fazla. Böylelikle daha uzun ömürlü, sağlıklı bir ortam yakalanabilir. Oda arkadaşlarıyla ister istemez sohbet muhabbet oluyor ama mümkün mertebe özel hayattan az bahsetmek lazım. Benim gördüğüm ne kadar resmiyat o kadar huzur oldu. Ne kadar samimiyet o kadar sorun oldu.

Bir de ne iş yapıyorsanız açın yönetmeliğini okuyun, bir sorunla başetmeyi ne kadar kendiniz bilirseniz o kadar iyi olur sizin için. Başkasına sorunca elbette başkası kendine göre cevap verecek. Resmi yazışma kurallarını bilin, dilekçe hakkında kanun, kişisel verilerin korunması kanunu, 657 sayılı kanun vs ne kadar bilgi sahibi olursanız sorunlarınızı kendinize göre o kadar doğru halledersiniz. Elbette bu hemen olacak şey değil. Önce yanına gittiğiniz memurlardan işi öğreneceksiniz. Fakat sorunların sonu yoktur, ne kadar erken bilgi sahibi olup kendinizi yönetirseniz sizin için o kadar iyi olur.

Aklıma gelmişken şunu da yazmak istiyorum; insan işini severek yapmalı. Ben çok kez kimse istemeden icap ettiği için mesaiden sonra da çalıştım, öğlen arası da çalıştım. Hiç tanımadığım vatandaşa elimden bir şey geliyorsa yaptım. İşimi hep severek yaparım. Saatimde gider, saatimde çıkarım. Yalana, kurnazlığa asla başvurmam. Birkaç kez de olsa keyfimden çıktım, onu da arkadaşıma dürüstçe söyledim. Şansınız varsa iki dürüst insan çalışırsanız iyi geçinirsiniz. İnsanız hatamız da oldu, kavgamız da oldu, müdüre bile sinirlendiğimiz oldu. Art niyet olmadığı için, işini yapan biri olduğum için idare edildim, üstüme gelinmedi hiç. Görev benimse kural, mural; hesap, kitap bilmem ben o görevi hakkıyla yaparım. İşinizi sevin ki idare de sizi sevsin...

@fuhrer1 merhabalar neden ekpss ye degilde kpss ye girmeyi tercih ediyorsunuz? Engel durumunuz fiziksel se gözükecektir. Diger engel durumunuzu saklamaya gerek yok diye düşünüyorum. Saklamak insanı yorar. Engelli olmak kontrolümüz dışında olan birşey . Bulundugunuz ortama göre ne yapabilirsiniz ortama girdiginiz zaman kararı yine siz verin. Belki iyi bir çalışma ortamınız olacak. Denemeden bilemezsiniz.

@CORTU,

arkadaşım bizim cahil toplumumuz hiç bir bilgisi olmadan milleti damgalamaya bayılır bir işyerinde birinin akıl sorunu olduğu duyulursa hele bu işinde de sıkıntı yaratıyorsa bütün gün ağzında sakız gibi o kişinin dedikodusunu yapar kimi buna bir süre dayanır kimi de en iyi ihtimalle hakediyorsa emekli olur ondan diyorum hastalığınızı söylemeyeceksiniz söylerseniz sıkıntı yaşarsınız ketum olacaksınız gerekirse kimseyle iş hariç selam dahi vermeyin özelinizi anlatmayın kafanız rahat olur

fuhrer1

Valla arkadaşım benim zamanımda (bundan 46 sene önce) kpss/ekpss filan yok idi. Açılan yabancı dil imtihanına girip kazandım ve işe başladım sol ayaktaki dostumla yani felcim ile. Emekli oldum. Emekli olduktan sonra başka yere girdim, orada çalışırken teklif geldi bir yerlerden, istifa edip oraya geçtim ve tam tamına otuz küsur sene çalıştım kamu ve özelde. Şimdi Allah var, bir gün bile olsun çalışma arkadaşlarımdan bir terbiyesizlik görmedim, hakkım yenilmedi diyebilirim, tıkır tıkır yükseldim. Hiçbir problemle karşılaşmadım. Tek sıkıntı müdürlük vermediler. Ben de ısrar etmedim zira müdürlük oldukça yorucu idi, benim de işime geldi vermemeleri. İş hayatımın sonuna doğru evime uzak bir yerdeki kritik bir bölgenin müdürlüğünü teklif ettiler, bu kez de ben kabul etmedim. Üniversitelerde, şirketlerde, dershanelerde ders verdim, hiçbir kimse benimle/hastalığımla/fiziki durumumla dalga geçmedi.

Edebinle çalışırsan, işini iyi yaparsan, kaytarmayı alışkanlık haline getirmezsen, doğruluktan sapmazsan, dedikodudan uzak durursan, iş yerinde siyasete bulaşmazsan kimse seni aşağılamaz merak etme. Selametle,

@faruksinan haklısınız engelli ol yada olma insanlar dedikoduyu yapar. Engelli raporu biryerde mutlaka çıkar karşısına diye düşünüyorum. İşini elinden geldigince iyi yaparsa başarılı olur. Toplumda böylelikle engelli insanlarında başarılı olabilecegini görür diye düşünüyorum. Umarım istedigi gibi iş bulur arkadaş

@faruksinan Yani engelliler bir yandan işe girmek ugraşıyor. Bu defada işe girdigimde nasıl insanlarla karşılaşacagız iş ne kafar zor ne kadar kolay . Nasıl bir ortam vb. Şeyleri düşünmekten çok yoruluyoruz.

Son düzenleme:
Üst Alt