Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Atipik psikoz ile Obsesif KB arasındaki farklar nelerdir?

aydünyavaz

Aktif Üye
Konular
627
Reaksiyonlar
278
ATİPİK psikoz ile OBSESİF KOMPULSİF bozukluk arasındaki farklar nelerdir.

Bu 2 hastalığı birden taşıyan varmı aranızda.

Obsesif KB sadece takıntılardan ibaret olan bir hastalıkmıdır.
Atipik psikoz tam olarak ne şizofreni nede Paranoid Arasında dalgalanma Gösteren bir hastalıkmıdır.

Son düzenleme:
AYDINYAVUZ

iki hastalıkda aynı anda bulunabilir...

Obsesyon tam olarak takıntı anlamına gelir. OKB için takıntıdan hariç harekete geçilmiş olması gerekir..

Atipik Psikoz da bahsettiğiniz şekilde değil ama Psikotik özellikleri karışık gösteren ve hiçbir tanıma uymayan tipleri tanımlar diyebiliriz..

Bahsettiğiniz Şizofreniyle Paranoid Arasında dalgalanma olayı Tıpda farklı bir hastalık olarak tanımlamış durumda..

Atipik psikoz ve obsesif kompulsif bozukluk HASTASI varmı. 2 hastalığı taşıyan varmı?

Atipik psikoz ve aynı zamanda obsesif kompulsif bozukluk(OKB)hastasıyım. 2009 dan beri hastayım. 3 yıldan fazladırda düzenli olarak ilaç kullanıyorum. Kullandığım ilaçlar; İNVEGA, SELECTRA, ABIZOL, AKİNETON ve SEROQUEL.

ben varım rixper 2mg ve zepreks 20mg ve busbon 5 mg kullanıyrum 3 yıldır

Ben okb hastasıyım çalıştığım kurum her yıl kontrole gönderiyor heyet raporu aldırıyor malülen emekli etmelerinden korkuyorum .

Peki bu hastalıklardan engelli raporunuz VEYA vergi indirimi raporunuz var mı?

Ewt var yavuz bey okb den yüzde 30 verdiler tedaviyle kısmen düzelen diye diyer rahatsızlıklarımla beraber yüzde 56 sürekli rapor aldım ve ankaradanda sürekli vergi indirimi aldım

Üst Alt