Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Atipik Psikoz tedavisi görüyorum. Daha iyi olmak için neler önerirsiniz?

turkisharmy

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
herkese merhaba.ben atipik psikoz ve anksiyete tedavisi görmekteyim.
benim şu anda sorunum şu bazen eski günlerdeki gibi kendimi iyi hissediyorum 15 sene öncesi kafamı toplarmış gibi oluyorum sonra tekrar bunalıma giriyorum. insanlarla sohbet edemiyorum sohbet edicek cümle kelime bulamıyorum heyecanlanıyorum. kafamda hep sabit sözcükler var onları aşıpta düzgün cümle kuramıyorum.
bunu nasıl aşarım ne yapmam lazım?kafam bi gelip bi gidiyor hafızamda öyle.

yardımcı olursanız sevinirim??

15 yıldır psikoz la mücadele halindeyim pek çok şey öğrendim diyebilirim bu mücadele bana bir çok şey kazandırdı ve artık daha güçlü bakıyorum hayata.. Peki ne mi yaptım.. Bu uzun bir hikaye bir kitap dahi çıkartabilirim bundan.. Ama şu kadarını söylemem gerekecek. İki kilit cümle ye odaklanmak gerekir. VAROLUŞ ve FARKINDALIK.. Bu iki kavramı temel alarak çıktığım hayat yolculuğunda yepyeni bir ufuk çizgisi görebileceğimi fark ettim..İlaç tedavilerinin yetersiz kaldığı durumlarda kendini ifade etme biçimimden kaynaklanan saplantıları bertaraf edebilecek alışkanlıklara yöneliyorum. Yazmak bunlardan biri mesela.. Bir de her ne olursa olsun içinde yaşadığım hayatın mahkumu olma düşüncesine karşı bir strateji geliştirmiş bulunmaktayım. İnadına değil inandığım için yaptıklarım daha çok mutlu ediyor beni. Tabii ki etrafınızdaki insanlar sırf bu davranışlarınız için deli olduğunuzu filan düşünebilirler ama unutmayın ki; Ruhu ile bedeni arasındaki o sihirli dengeyi koruyamayan herkes aslında bir parça kaçık tır.. Burada önemli olan şey ise Kendini en iyi nasıl ifade edebiliyorsan o şekilde yaşamaktır. Bu da yeni bir yaşam kurgusu tesis etmekten geçiyor tabii ki; Unutmayın ki; Yüreğinizin gücüyle hareket etmeye başladığınızda, Gerçek özgürlük; Zİhninizdeki ŞEFFAF DUVAR ların ardında sizin gelişinizi bekliyor olacaktır.

tşk ederim yorumun için.birde doktor hataneye yatıralım seni dedi.bakırköyün şartları nasıldır adam öldürme yaralama gibi durumlarla karşılaşabilirmiyim.birde kantine falan rahatça istediğim zaman gidebilirmiyim?yorumlarınız için şimididen teşekkürler.

Üst Alt