Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Avukatı olan neden burada soru sorar ki!?

Helsinki

Yasaklı Üye
Konular
25
Reaksiyonlar
2
avukatın yok mu ? var ise buraya sorma avukatına sor.

son kez söylüyorum buraya avukatı olup soru sormasın kimse admin dikkate al bu konuyu millet hem avukat tutuyor hem de bizden fikir alıyor alıyor hem de 5 kuruş ödemeden ne güzel hayat.

İşte bencillik bi cevap daha! Adamın avukatı var veya yok, burası bilgi platform sitesi değil mi,!?
Varsa bi bildiğin konuya cevap verirsin, bilgin yoksa da gereksiz yazılar yazıpta milletin kalbini kırma hemde forumda kalabalık yapma.

avukatına sorsun buraya neden soruyor

@iron Arkadaşım iş kazası geçirenler endişelidir çünkü; gelecek kaygısı, sağlık kaygısı vs daha bir sürü kafalarında soru işaretleri vardır.

işçi iş kazası geçirmiştir, kafasında bir sürü soru işareti vardır. Bunları öğrenmeye çalışacaktır. Bunları bazı avukatlar yarım yamalak cevaplar çünkü avukatlarda iş kazası hakkında cahil olabilir. Avukatlarda iş kazası hakkında pek bir şey bilmeyebilir. Avukatlarda forumlarda iş kazası sorularını meslektaşlarına soruyor. Her avukatın dört dörtlük işçinin sorularını cevapladığını düşünüyorsan yanılıyorsun...

Biz burada tecrübelerimizi paylaşıyoruz, yıllarca süren davalarımızın tecrübeleri bazı avukatlar da bile yoktur. Sen paylaşmak zorunda değilsin zorlada sorularıma cevap yaz diye kimse seni sıkıştırmaz. Konular hakkında bilgisi olan arkadaşlar açılan konulara zaten cevap yazıyor.

Herkesin başından farklı süreçler geçiyor. Bazen avukatlardan daha çok tecrübeli bile olabiliyoruz. bazen 5-6 sene bazen 8-10 sene bazen daha fazla davalarımız sürüyor. Dile kolay Avukatlarımızda dava süreçlerinde hatalar yapıyor, eksikler yapıyor. burada elimizden geldiğince birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Yeri gelmişken...
Ben bu yardımlaşma formuna gelen avukatlardan da rahatsızım! çünkü; iş kazalarında avukatlar çok yüklü miktarlarda para kazanıyor. bu yardımlaşma formuna gelip müşteri ayarlamaya çalışan avukatları bazen gördükçe hukuka olan güvenimi kaybediyorum. burası yardımlaşma formudur müşteri kapılacak yer değildir. Zaten kaliteli avukatların yardımlaşma forumlarında müşteri arayacağını da düşünmüyorum.

Ben iş kazası geçiren buraya forma üye olan arkadaşları da uyarıyorum. Bu yardımlaşma formuna müşteri kapmak için gelen özelden mesaj atan davanıza bakarız diyen avukatlara güvenmeyin. Çünkü Saygın avukatlar bunu yapmaz. Maddi çıkarları için ücretsiz bir yardımlaşma formunu kullanan avukatlara ben şahsen güvenmem, davamı da vermem...

Burası bildiklerimizi paylaşmak, bilmediklerimizi sormak, yaşadıklarımızı anlatmak, yaşayacaklarımız için tecrubeli insanlardan faydalanmak için açılmış bir forum sitesidir.
Burada adam soru sordu diye bu akdar tepki neden hiç anlamadım doğrusu kardeşim.
Sanırım sen birine kızdın bir anda fütursuzca buraya yazıverdin diye düşünüyorum.
Kimseyi kırmaya değmez ufak tefek şeyler için...

TR123

işte aradığım cevap bu çok güzel yazmışsınız bu yüzden bu başlığı attım. şuan stajyer avukatlık yapacak seviyeye geldim hukuk sisteminin nasıl çalıştığını ne pisliklerin döndüğünü bizzat yaşayarak öğrendim. Kaza geçiren kişiler , avukatlarından yeterli bilgi alamadığı için buraya soruyorlar . Avukat ya acemi yada müvekkiline açıklama yapmıyor.

Eshat
aynen dediğin gibi benim tepkim buraya soru soranlara değil avukatların müvekkillerine gerekli bilgi paylaşımı yapmaması

seni ne ilgilendirir kardeşim adamın 50 tane avukatı olur yinede buraya sorar sende cevap vermezsin olur biter ama cevap veren insanlar olabilir neden ortalığı karıştırmak için çalışıyorsunuz

Bazı deneyimler ve fikirler avukatı olsa da daha faydalı olur. Şahsın adınıza bilgi vermeyebilirsiniz.

avukatı olanda olmayanda burada bilgi paylaşabilir sonuçta avukatının kaçırdığı bir konu olabilir burda başından bir olay geçip kazanan arkadaşlar bunu paylaşır ve emsal karar olarak avukatına götürebilir işini hızlandırır sonucta avukatta bir insan ayrıca bazı avukatlar özellikle tazminat davalarında el altından karşı taraflada anlaşabiliyor ve düşük tazminat verilip kalanı kendine mal edebiliyor
sonuçta engelliye ait konular burada rahatlıkla paylaşılabilir.

İron arkadaşım mağdur olan insanlara gelecekte yaşayacağı sorunlar için bu site kurulmuş avukatlara herşeyi sormaya kalksak adama işi bıraktırıp hergün muhabbet ederiz onunla buda mümkün değil şahsi olarak fikrim yanlış bi konu açmışsın unutma burada herkes mağdur kimsenin haddine değil soru sor veya sorma diyebilmek yazdığın ilk konu cümlesinde 5 kuruş almadan demişsin bazı değerler vardır parayla ölçülemez insanlık vazifesidir aynı kaderi paylaşan arkadaşlara yardımcı olmak

@iron
kardeşim şimdi avukatı olan birisi mantıklı bir soru sorar bilen yada fikri olan bilgi paylaşır avukatı olmayan onlarca insanda oradan faydalanır bunun neresi abes anlamadım yani eğer bilgi paylaşılmayacaksa BU SİTE ALİ TEZEL SİTESİ GİBİ ÜCRETE TABİ OLUR parayı veren bilgiyi alır @iron kardeşim seni uzun zamandır takip ediyorum katıldığım bir sürü tepkin var ama bu konuda sana katılamayacağım gerilmiş gibisin biraz haliyle memleketin hali senide yormuş anlaşılan

arkadaşlar benim tepkim sizlere değil avukatlarınıza gerekli açıklama ve bilgi paylaşımını sizlere yapmıyorlar. Davaların 5 ile 10 yıl sürmesine sürekli bir kaos ortamı yaşamımıza Diyarbakır ağır ceza hakimi 90kg.uyusturucudan gözaltına alındı ve İstanbul emniyet müdür yardımcısı bonzai ticaretinden bugün serbest kaldı. Kime güveneceğiz hakimler savcılar bunları yapıyorsa adalet sistemi bitmiştir.

İron...Allah kimseyi senin gibi bencillerin eline düşürmesin..başlığa yazdığına bak sonra çark edişine bak. .cevap vermezsin bildiğini paylaşmazsin olur biter..

serdarkaradayi

bencil olan ben değilim avukatlarınız arkadaşım. Sizlere adam gibi bilgi verse burada bunları tartışmazdık. zaten abonelik sonlandırma istedim site yöneticisinden ama iptal etmedi.

1 - Avukat yasal işlemi yapar geçer, davasına bakar, tazminatlık detayına bakar davalık durum varsa davasını açar tazminat alabiliyorsa alır.
2 - Avukat her işlemin olumlu yönünü söyler, çünkü her halukarda alacağı parayı bilir (Bu müvekkili yada karşı taraf olsun onun için çok önemli değildir. Özellikle de iş mahkemeleri için.)
3 - Hadi diyelim ki her şeyin tam cevabını verdi, herşeyi biliyor, aynı olayı başından geçen birine sormak, onun önerilerini dikkate almak önemlidir.
Kişinin avukat tuttuğu halde burda soru sorması bence çok doğal. Sana göre gereksizmiş bana göre de senin burada bu şekilde cevap vermen bence daha gereksiz. O tür konularla ilgilenmezsin olur biter.

Aynen avk is mahkemesinde dava almamis tecrubesz olanlar var mesala ben.. Avk degistirdim memnunum cunku tecrubeli... Is davasi alnamis avk parasi guzel diye is davasini kabul ediyor cunku %20 istiyor isveren de buyuk firma ise davayi aliyor ... Ben bu davalari verirken avk arastirn ve % 10 dan fazla vermeyin ayrica burda kaza geciren engelli arkadaslarn bilgilendirilmesi icindir herkez yararlanabilir...

Üst Alt