Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ayda birkaç kere kan verip ilaç yazdırıyorum. Bu ilaçları kim verecek?

tek

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
memur olan engellilerin ilaç ihtiyacını bağlı olduğu kurum karşılar diye bi dipnot okumuştum ne anlama geliyo
ben her ay kan verip ilaç yazdırıyorum
süpermarkette işe girsem her ay 1 2 saat izinmi verecekler veya memur olursam bağlı olduğum kurum ilaçları onlarmı temin edecek nedir ???

tek
3 ayda bir ödenen 2022 engelli aylığı alıyormuşsun. bu durumda 60/ c 3 kapsamında GSS'lısın. ilaç ücretlerinin bir kısmı bu sağlık güvencenden karşılanıyor (Genel sağlık sigortanın karşıladığı miktar kadarı).
markette çalışmaya başlarsan veya memur olursan sigortalı olursun ve 2022 aylıgın ve 60/c 3 kapsamındaki Genel sağlık sigortan kesilir. sağlık masrafların bunda da yeni çalışmaya başladığın işte hangi sigorta koluna tabiysen o sigorta kolundan karşılanır.

Kalem

sigorta yaptırmadan bi işte çalışsam gss kesilmez değilmi ama burdada devleti kandırmış oluruz yasaları çiğneyecek bi iş yapmak istemem

Üst Alt