Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Babam devlet memuru. Bu durum 2022 maaşı almama engel mi? [Soru]

FaCia

Üye
Konular
28
Reaksiyonlar
1
Babam Postanede Devlet Memuru Olarak Çalışıyor. 2022 Sayılı kanuna qöre Maaş Talebinde Bulundum. Evraklarım Şu aşamaya kadar qeldi;

SAĞLIK KURULU İŞLEMLERİ
16072008 TARİHİNDE SAĞLIK KURULUNA GÖNDERİLDİ
21/07/2008 Özür oranı(%40-%69) Kabul edildi.
30/07/2008 TARİHİNDE 59701KARAR NOSU İLE

İlk aylık ödemeyi Halen beklemekteyim. Gelir mi Gelmez Mi Bu konuda Yardıma İhtiyacım war. Kafam karıstı iyice.

evrak daha yeni ama saglık kurulundan geçmiş.
evde geliriniz şartlarınıza uyuyorsa siz babnızdan saglık güvencesi olarak yararlanmıyorsanız sorun çıkmaz..

benim babam da isciydi fakat bana vermediler itaraz etim .simdi bekliyorum

ben%80 ozurluyum

babamin ssk sindan dusuturuldum

ve ben dahil biz 5 kisilik bir aileyiz babamin maasi ortalama 1000 ytl bu babamin maasinin benimle ne ilgisi var ve bunun alt siniri ne yani maas icin kac ytl almasi gerekiyormus babamin :?:

ortalama aylık gelirin 82,32 YTL den az olması gerekmektedir.
cx571:Babanız memur ve size bakmakla mükellef olup,Sosyal güvencesinden yararlanıyorsanız ilerde size borç çıkar.Buna çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bane ne gibi bir borç çıkabilir ki?? Ben Üni Okuyorum Bu Yuzdende Halen Babam Sayesınde Hastaneden Filan Yararlanıyorum. Maaşa Başvurdum Yukarıda Belirtmiş Olduğum yere kadar geldi bu aylık ödeme evrakları. sadece ödeme qünü gelsin die bekliyorum. borç çıkar derken nasıl bişey olur bıraz daha acıklarsanız sevınırım.

2022 mevzuatına göre sağlık güvencesi olan bu yasadan faydalanamaz 2022 sayılı yasadan faydalananların sağlık giderleri yeşil kartla karşılanır diyor.
yani hem babanızın sosyal güvencesinden faydalanıp hemde maaş alıyosanız ilerde bu durum fark edildiği zaman size ödediklerini faiziyle geri isterler borç derken arkadaşlar bunu kastediyor

2002 yasasına göre;
1) hangi adla olursa olsun herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan bir gelir veya aylık hakkından faydalananlar
2) kanunen bakmakla mükellef kimsesi bulunduğu tespit olunanlar,aylıktan yararlanamazlar.
Yasaya göre Babanız Memur,Sosyal Güvenlik kurumuna bağlı ve size bakmakla mükellef,dolayısıyla siz faydalanamazsınız.İlerde farkına varıldığı an size faizi ile birlikte borç çıkacaktır.Binlerce insan bu şekilde maaş alıp,sonradan kendilerine borç çıkmıştır.Kimisi faizi ile beraber borcunu ödemiş,kimiside çıkan aftan yararlanmıştır.

hos qüzel diyorsunuz abicim haklısızdırda bende bilqilisinizde elbette ama birde su war normal yaşa bakacak olduktan sonra ben 2o yasındaım babamdan cıkmıs qözükmüyormuyum?

Üst Alt