Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Babam emekli olursa Yeşil Kart'ım, 2022 ve Evde Bakım maaşım iptal olur mu?

Büyükbey

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
SeLamLar.. KoLay GeLsin..
Ben 18 yıLdır BedenseL EngeLLiyim + 2 yıLdırda DiyaLiz Hastasıyım 27 yaşındayım..
Sorum Şu;
Babamın Bağkura Borcu va,r Yaşı dolduğu için borcunu ödeyip emekli olmak istiyor. Ben yeşilkart + malul maaşı + bakım parası alıyorum.. Eğer babam bağkurdan emekli olursa bu haklarım elimden alınır mı ? Yada HangiLeri eLimden aLınır ?
Rapor oranım %95..

AciL Yardımınıza İhtiyacım var..
Vereceğiniz biLgiLer için Şimdiden Teşekkür Ederim..

SaygıLar.. Tekrar KoLay geLsin..

kardeş bakım ücreti ailedeki kişi başına düşecek ortalama 318 tl nin üzerine çıkarsa kesilebilir yoksa baban bağkurdan emekli olduğunda alacağı ücret bu oranı 318 in üzerine çıkarırsa problem olabilir..

babamın alacağı maaş bu ücretin üstüne çıkmaz çünkü 8 kişiyiz evde bu bilgi için teşekkürler.. yeşilkartım ve malum maaşım yani üç aylığım içinde bi bilgi verirmisiniz.. teşekkürler

daha iyi ozaman sen rahat ol maaşlarına bişey olmaz...

Baban emekli olunca, SGK sağlık güvencesi olur. Sen de onun üzerinden sağlık güvencesine kavuşacağın için Yeşil Kart'ın iptal olur (iptal ettirmekle yükümlüsün)

2022 maaşının ve evde bakım aylığının kesilmesi ise gelir durumuyla ilgili.

benim arkadaşın babasından skk lı oldugu için baglanmamış böyle bir şey varmı babası sag

evet babası üzerinden ssk lı oalan yani saglıkkarnesi olan kişiye 2022 maaşı bağlamıyolar. ssk dan feragat yani sağlık karnesini iptal ettirip başvuracaksınız

arkadaslar benim anlamadıgım bi nokta var siz babası emekli olunca yesil kartı iade etmesi gerektigini söylüyorsunuz fakat benim babam yıllardır emekli bende hala yesil kart kullanıyorum daha 25 02 2009 da aldım öle bişey olsa bana yesil kart vermezlerdi sanırım bi yalnıs anlasılma var bu durumda

Üst Alt