Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Babam memur diye 2022 maaşı alamaz mıyım?

Konular
19
Reaksiyonlar
0
muhtaçlık aylığı almak için işkura sordum, baban ne iş yapıyor dedi. memur dedim. vermezler o zaman sana dedi. ben babamın üstünden artık yararlanmıyorum hatta sağlık karnem bile geçmiyor.

şimdi sorum şu: mal müdürlüğüne gittiğimde senin baban memur bağlanmaz denildiğinde haklılarm nelerdir? ben babamla ilişiğim kanunen yok. arkadaşlar bi yol var mı kendimizi hangi kanunla nasıl savunuruz

teşekkürededrim

yalnız ben babamın üzerinden faydalanmıyorumki kesildim yani sigortası bana geçmiyor

2022maaşı

şimdi benim babam memur ben 2022 maaşı almak istetim kaymakamlık sözlü olarak baban memursa olmaz dedi ben kendimi kabub olarak hangi kanunla haklı çıkarırım ve bu maaşı alırım kaymakamlık red ederse ne yapıyım doğrusu oturan boğanın verdiği dilekçede o yargıtay kararı pek açık gelmedi.

oo

2022 maaşını alabilmen için 18 yaşını doldurmuş ve babanın üzerinden düşmen gerek anca ozaman yararlasnabilirsin

OturanBoğanın açıkladığı,denenmesi gereken bir yol.Siz dilekçenizi yazar ve yargıtay kararını iliştirirsiniz.Kararı yetkili organ verecektir.

aynen denedım bu yolu abicim. bana kalırsa yarğıtay kararı çürütücü nitelikte umarım olumlu gelir..

Reşit Bey bana nafaka yazısı yazıldı be Valilik Muhtaç olmadıqıma karar verip kağıt yollamıs. bende oturan boğanın verdiği dilekçeyi kendıme qöre doldurdum ve itiraz eddim bekliyorum baakalım.

inşallah olur kardeşim biz keyfimizden almıyoruzki bunlar bizi uğraştırıyor.

Üst Alt