Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Babamın sağlık güvencesinden nasıl yararlanabilirim?

miyokard

Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba benim bir sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim 5 yıldır engelli çalışan olarak işe girmiştim şuan işi bıraktım bu ayın sonunda 10 aylık işsizlik sigortasının sonuna geliyorum dolayısı ile 31 martta sağlık sigortam da sonlanmış olacak babam bağkur emeklisi ben 35 yaşındayım ve %92 sürekli engel raporum var bana tekrar sağlık kurulundan randevu alıp kurula girmem gerektiği söylendi babamdan faydalanmam için gece 12 de kurul randevuları alın diyorlar ama kaç gündür uğraşıyorum bir türlü alamıyorum babamın sağlık güvencesinden yararlanmam için illa sağlık kuruluna girmem şartmı yoksa sgk ya bir dilekçe yazmam yeterli oluyormu ne yapmam gerekiyor yadımcı olursanız sevinirim

Babanını sağlık güvencesine dahil olman senin için çok daha iyi olur.

Sgkdan sevk alıp kurula girmeniz gerek maluliyet tespiti için elinizdeki raporu kurum kabul etmez kurum sevki ile alınan rapor geçerli olur sağlıktan yararlanmaniz için

tşkrler sağlık kurulu için randevu alabildim sonunda önümüzdeki cuma günü kurula gircem sgk yazışmalar 2 ayı bulur demiş babama 2 tane ilaç kullanıyorum her gün bu süreci hızlandırıp babamın güvencesinden bir an önce yararlanmam için neler yapılabilir yani 2 ay lık süreyi kısaltmnın başka yolu yokmu sgk daki yetkili elden alabilirsen raporu direk bize getirebilrsen sizin için için çok iyi olur demiş babama kuruldan aldığım raporu hastane sgk ya göndermeden direk bize verme ihtimali varmıdır sizce rica etsek

Son düzenleme:
bülent abi bilgin varmı bilmiyorum ama yinede bi sorayım dedim beim 1890 gün sigortalılık sürem var 02.03.2009 da %92 sürekli engel raporumla işe girdim 5 yıl çalıştım sonra işten ayrımak zorunda kaldım benim en erken şekilde hangi şartlarda emekli olabilmem için ne yapmam gerekiyor kaçgün pirim kaç gün sigortalılık süresi gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

SGK baş langici doğum tarihinde yazarsan nasıl emekli ola bilirsiniz söylüye bilirler

doğum tarihim 02.10.1980 işe giriş tarihim 02.03.2009 işten çıkış tarihim 31.05.2014 işe giriş tarihimden önce hiçbir şekilde sigortalılık sürem ödenmiş pirimim yok 1890 gün ödenmiş pirim gün sayım var işe girerken de %92 engel raporum vardı bu raporla işe baladım raporumda sürekli ibaresi de yer almakta bilgiler bunlar kaç günden kaç gün pirim sayısı ile emekli olabilirim ?

ilk ssk girişinizde %60 ve üzeri raporunuz varsa malulen emekli olamazsınız,ancak 16 yıl 3600 gün prim ile emekli olabilirsiniz.

hayır ilk girerkende %92 engel raporumla başladım işe

15 yıl 3800 pirimle emekli olur sunuz

enes75

şimdi önemli bir gelişme oldu benim işe ilk girişimde 2009 da %92 engel ve sürekli raporum vardı şuan 1890 gün ödenmiş pirimim var bir akrabamız iş yerinde ssk lı gösterebileceğini söyledi 5 yıl daha sigortalı gözükürsem 3600 gün ediyor sgk dan 3600 gün ve 10 yıl ile emekli olabileceğm söylendi bir de sormak istediğim şuan evde bakım maaşı alıyorum abimle birlikte yaşıyorum abimin aldığı ücret asgari ücet başkada bi gelirimiz yok benim akrabamızın iş yerinde ssk lı gözükmem evde bakım maaşını almamda bi soruna neden olabilir mi acaba iş yerinde gidip çalışmayacağım kağıt üstünde gözükecek sadece yinde asgari ücretten gösterecekler beni benimle birlikte abimin ailesinde 5 kişiyiz gelir kriterini ben çalışıyor gözüksemde aşmıyoruz sizce netice nasıl olur sorun olurmu

çalışmanız bakım maaşına engel olurmu bilemem
onun için en net bilgiyi AİLE SOSYAL a sormanız gerek
sonradan başınız ağırmasın

Varolan rapor yeterli olmuyor malulluk icin. Yeniden rapora ne gerek var engelli hastayi rezil etmekten baska neye yarar anlamis degilim

Üst Alt