Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Babamın SGK'sından yararlanıyorum. GSS'ye nasıl geçebilirim?

besalti20

Aktif Üye
Konular
293
Reaksiyonlar
12
Arkadaşlar,ben trafık kazası sonucu engelliyim.Babamın sıgortaasından yararlanyorum.Duyduguma göre artık kendim sigortalıymısım.Bu konuda bilgisi olan lutfen aydınlatırsa memnun olurum..teşekurederım.

Bağlı bulunduğun ilçede kaymakamlığa gidip yeşil kart başvuru bürosuna gidip gss ye geçmek istiyorum deyip form dolduracaksı, kaymakalık 15 gün karar süresi vrecek bu sürede araştıralacaksın eğer muhtaç görülmezsen gelirine göre primin hesaplanacak en düşük 35 tl ödücen, muhtaç görülürsen primini devlet ödüyecek.. ordan aldığın kararı yine bağlı bulunduğun ilçenin sgk birimine gidip güvenceni değiştireceksin .. memurlar seni yönlendirir..

24 Yasında ve universitede okurken gecırdgım trafk kazası sonucu geri kalan haytıma engelli bir,birey olarak devam etmekteyım acaba bunun ıcın,GSS'DE prim odemeleri için ayrıcalık yokmudur.?tşk ederim.

yukardaki kişinin yazdıgı gibi süreç bu şekilde işliyor.

Babanın sgk'sından faydalanmaya devam et bence...

Arkadaşımızı yanlış yönlendirmeyelim lütfen.
GSS kapsamı şu anda hiçbir sosyal güvencesi olmayan ve yeşilkartlı olup vizesi dolanları kapsıyor. ana-babadan sağlık yardımından faydalanan engellilerin GSS ya geçmesine gerek yok. mevcut yasada da zaten 18 yaşını dolduran çocuklar okumadığı takdirde ana babadan faydalanamaz ibaresi var, engellilerde raporu devam ettiği sürece ana babadan faydalanır.

selam ben GSS yasası için kaymakamkığıa gitdim ve özürlü maaşı aldığım için sağlıktan yararlanmak için hastaneye giriş yapılırken özürlü giriş yapılmasını söylemem gerekiyormuş hastaneye gitdim görevliye anlatdım özürlü olarak giriş yapılamadı özürlü giriş seçeneği yok dediler ne yapmam lazım eşimin sigortasından bakına biliyordum şu an oda yok

Hayatın Anlamı arkadaşımızın dediği gibi... Bakmakla yükümlü olunan kişi kapsamında sağlık güvencesi bulunan kişiler yine aynı şekilde sağlık hizmetlerinden yararlanmaya devam edecekler. Bu kişilerin ektra bir şey yapmalarına gerek yok.

Hiç bir sosyal güvencesi olmayanlar, Yeşil Kartlılar ve 2022 maaşı alanlar GSS kapsamına dahil olmak için başvuru yapacak sadece.

Üst Alt