Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Babanın Bağkur borcu var diye sağlık güvencesiz kalan 18 yaşından küçük çocuk..?

• Konbuyu başlatan kutup yıldızı
  • Başlangıç tarihi
K

kutup yıldızı

babası isteğe bağlı sosyal gvencemiz vardı, onu şubat ayından bu yana ödeyemiyoruz. yani şu an borçlu görünüyoruz (bağkur).
kızım 18 yaş altı yasasından yararlanıyıor. hastane işlerini bu yasadan yararlanarak alıyordu. kontrolleri 6 ayda bir idi. geçen gün yine gittik ilaç takibi için 18 yaş altı yasasında yararlanamayacagımızı babasının içerde borcu oldugundan denildi.
şuan hastane işlerimiz durdu. ben şunu öğrenmek istiyorum: babaya yada anneye bağlı olmadan engelliler için yararlanabilecegi sosyal güvence durumu var mı arkadaşlar? ne yapmam lazım?

acilen cevaplarınızı bekliyorum.......

Çocuğun nüfus cüzdanı ile birlikte sgk sigorta müdürlüğüne başvurun. Gerekli provizyon hemen verilecektir.

Babasının içerde borcu olduğundan değil de, aslında babanın sağlık güvencesi olduğu için 18 yaş altı kapsamında değerlendirilmiyor (bkz: sgk yazısı).
Yani ortada saçma sapan bir hata var. Zira temelde kanun 18 yaşın altındaki çocukların devlet güvencesinde olduğunu söylerken, "babanın borcu var sana sağlık hizmeti yok" demek anlamsız ve hukuksuz aslında.

pardon provizyon nedir?onay izin verme anlamınamı geliyor acaba!

Hastaneye gittiğinizde oradakiler sgk sistemina bağlanır ve o kişi için provizyon var mı diye bakar. SGK'ya gidip o provizyonun verilmesini sağlayacaksınız, hastaneden baktıklarında sorunsuzca işleminizi yapacaklar

teşekkürler:))iyiki sizin gibi bilgisi olan arkadaşlar var.yoksa takıldığımız yada bilmediklerimizi kimden öğrenirdik.Allah kalbinize göre versin.sevgiler.

Üst Alt