Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bağkur borcum nedeniyle sağlık hizmetinden yararlanamayan engelli çocuğum..?

Konular
9
Reaksiyonlar
0
benim bağkura bir miktar borcum var. dolayısıyla şu anda sağlık hizmetinden yararlanamıyoruz. oğlum 8 yaşında ve otistik. bu borç onun da sağlık hizmetlerinden yararlanmasını engelliyor. bu sorunu aşmanın bir yolu var mı?
18 yaş altı engelli cocuklara devlet sağlık hizmeti veriyormuş bunun yöntemini bilen varsa cevap verirse sevinirim

Malesef bağkur borcunuzu ödemeden sağlık hizmetlerinden faydalanamazsınız....

18 Yaşın altında ki çocuklara her ne olursa olsun sağlık hizmeti verilir diye biliyorum.Bağkura gidip çocukların durumunu sormanız ve işlem yaptırmanız gerekmektedir.

18 yaş altındaki çocuklara saglık hizmetleri veriliyor. Ama öncelikle yapmanız gereken ikametgah ettiginiz yerdeki sosyal hizmetlere nufus cüzdanlarıyla müracat edip kaydınızı yaptırmanız gerekiyor. Böylelikle bagkura borcunuz olsa bile saglık hizmeti alabilirsiniz.

ben de aynı durumdayım arkadaşım.sgk,ya çocuğun kimliği ile gidip provizyon alınması lazımmış.sgk provizyon verdikten sonra hastane bakmak durumundaymış:

Hastaneye gittiğinizde oradakiler sgk sistemina bağlanır ve o kişi için provizyon var mı diye bakar. SGK'ya gidip o provizyonun verilmesini sağlayacaksınız, hastaneden baktıklarında sorunsuzca işleminizi yapacaklar

çocuğun kimlik fotokopisi ve aslını götürün açıyorlar. borcunuzdan dolayı değilmiş. ben açtırdım. hatta diğer çocuğumunkini de açtırdım.

Üst Alt