Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bağlandı görünen maaş şimdi evrak işleme alındı görünüyor. Bu ne anlama gelir?

Konular
1
Reaksiyonlar
0
ben bişi sorsam arkadaşlar. ben bu aylık konusunda anlamadığım bişi var. ayın 29 unda internet üzerinde araştırma yaptığımda ewrak takibinde aktifdi durumum ve 29 07 2009 tarihinde ödeme yapıldı denmişti. fakat şimdi
tekrar ewrak işleme alındı deniyor. bu konuyla ilgili bana bilgi verrimisiniz
acaba eksik ewrak falan mı nedir olay?

bir de benim normalde şuan ki soy ismim olması gerk fakat soy isim sitede ewliliğimdeki soy isim bunda bir sorun olur mu? bana bir açıklama yaparsanız sewinirim
yani hala ödeme yapılmadı mı anlamına geliyor olay

TC kimlik numaranız değişmediği için önemli bi aksama olmaz, ama gene de bir karışıklığa neden olmuş olabilir.
Başvurduğunuzda evliydiniz şimdi boşandınız mı?

Boşandıktan sonra 2022 için başvurmuşsanız, o zaman kızlık soyadınızla başvurmuşsunuz demektir. Yanılşıyor muyum? Neden şimdi evilik soyadınız kullanılıyor ki evraklarda?
Mmm, bunu fark eden kurum nüfus müdürlüğünden konuyla ilgili bilgi istemiş olabilir. Ya da bugünlerde size bir avrak gelecektir ve "nüfuz müdürlüğünden vukuatlı nüfus kağıdı gönderin bize" diyeceklerdir. Sanırım beklemekten başka bir yol yok...

ben yeni başvurdum sayılır nisanda 3 yıl oldu boşanalı işkuru uyardım fakat sorun olmaz dediler peki diğer dediğim olay nedir yani ewrak işleme alındı olayı
önce ödeme yapıldı dendi şimdi ewrak işleme alındı diyor

----------

dediğim gibi sadece işkur ewraklarında ewlilik soy ismim geçiyor diğer ewraklarda kızlık soyismimi geçiyor ama anlamadığım neden ödeme yapıldıda sonradan ewrak işleme alındı diyor

İşte, bu karışıklık fark edilmişse, onun dzeltilmesi için "evrak işleme alınmış" olabilir. Aklıma başka bir şey gelmiyor...

teşekkür ederim saolun umarım sizde sıkmadım peki ne kadar sürer tahminen bende çok oldum dimi:)

bıktım artık! :) Şaka tabii :)

Bence çok sürmez. Hatta benim tahminim, 10 gün içinde evrak takipte ilk maaş ödeme gününüzün belli olacağı yönünde.

teşekkür ederim bıktırdım sizi ama birgün yolunuz düşerde adanaya gelirseniz bıkkınlığınızı bir kahve ısmarlayarak gideririm şimdilik hoşçakalın teşekkür ederim

merhaba

:)merhaba iyi akşamlar bülent bey
daha öncede bu konuyla ilgili sizi rahatsız etmiştim açıklamalarınız için teşekkür ederim fakat hala bi gelişme yok diceksinizki olay ne
kısaca anlatayım maaş için başvurmuştum evraklarım ankaraya gitti internetten takip ettiğimde 29 07 2009 tarihinde ilk ödeme yapıldı olarak görünüyordu bi kaç gün sonrada evraklar işleme alındı olarak göründü fakat soyismim evlilik soyismim geçiyordu ben evraklarımı kızlık soyismime göre düzenlendi çünkü ben 4 yıl önce resmen boşandım sadece işkur için düzenlenen evraklarda evlilik soyismim geçiyordu kısaca 07 08 2009 tarihinde tekrar ödeme yapıldı olarak görünüyor fakat soyismim hala değişmemiş halada bena evrak gelmedi yada düzeltme yazısı gelmedi işlemler bu kadar uzun nasıl sürer yada en azından ben bilgilendirilmiyorum bu konuda ödeme yapıldı olarak görünüyor ama hala gelişme yok açıklamalarınız için şimdiden teşekkürler

merhaba
bana bu konuda henüz bir cvp vermediniz hıııım demekki bıktınız:D şaka şaka farkındayım bu kadar çok soru soran varken yetişmek zor olsa gerk napalım sizde herşeyi bilmeseydiniz bizde sizi bıktırmazdık ama gerçekten böyle bir siteniz olması çok harika birşey inasanlar her istediğini burda bulabiliyor biliyormusunuz benim çok arkadaşım burda bazı şeyleri öğreniyor özürlü olmamalarına rağmen
nese umarım bu konuda bana bir cvp verirseniz sevinirim aktif görünüyor ama soy ismim hala değişmedi fakat ödeme yapılan tarih verilmiş ben bankadan araştırsam bi sonuç alırmıyım acaba
şimdiden teşekkür ederim bu arada herkese hayırlı ramazanlar 3 ekimde görüşrüz

2022 başvuru sitesindeki bilileri (kimlik bilgileri hariç) buraya aktarır mısınız...

tabii:
emekli nevi: sakat
durumu: aktif
ödeme durumu: 07/08/2009 tarihinde ilk aylık ödeme
bi de sağlık kurulu işlemlerinde "tarihinde sağlık kuruluna gönderildi" diyor ama tarih yok

ama dediğim gibi hala soy isimn değişmemiş hala ewlilik soyismim
ama ben nüfüs kayıt örneği ve diğer belgelerde hepsinde kızlık soyismim var zaten

Bugünlerde Evrak gelecektir adresiniz. Hiç bir sorun yaşamadan maaş bağlanacaktır... Hatta bu arada bir ziraat bankası'na gidip maaş hesaba yatmış mı diye sorabilirsiniz. Bir ihtimal... Yatmışsa kimlik kartınızla alabilirsiniz.
Ayrıca dönem maaşı zamanı geldiğinde de dönem maaşınızı her hangi bir ptt'den kimlik kartınızla alabileceksiniz.

teşekkür ederim
peki son bir soru başvuru siteisnde soyisim değişmediği için bir problem çıkmazmı yani kimlik bilgilerinde bankaya gittiğimde

Çıkmaması için nüfus müdürlüğünden vukuatlı nüfus örneği almanız yeterli.

teşekkür ederim
zaten bizde böyle bir mantık yürütmüştük inanın çok yardımcı oldunuz herşey için teşekkür kolay gelsin bütün işlerinizde

merhaba
inanın çok yardımcı oldunuz çok teşekkür ederim yalnız bu konuştuklarımızdan çok daha uğraştık henüz para elime geçmedi ama en azından yattığı nı göedük henüz emekli sandığı henüz kayıtlara geçmediği için banka kayıtlarında göremedi artık kpontrol edecez
bi şe daha soracam ben boşandım bir kızım var velayeti bende ben bakıyorum birileri dedi araştıramadım ama belki mmaşın farklı olabilir dedi böyle bir olay varmı bilgilendirirseniz
teşekkür ederim şimdiden kolay gelsin işlerinizde

Hayır, çocuk (eğer sakat değilse) dolayısıyla 2022 maaşının artması söz konusu değil.

Üst Alt