Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Balık Avı ve Avcılık......Bir Sevdadır

Konular
5
Reaksiyonlar
0
balık avı ile uğraşıyorsam 3 yılı aşkındır balıkçılarla bilgi alışverişinde bulunmak dilegiyle

49 yaşımdayım, kendimi bildim bileli elimde bir oltayla ya denizin kıyısında, ya bir göl veya baraj kenarında, ya da bir derenin şırıltısında veya bir kayık üzerinde balık avı yapıyorum. Bilinçli ve sürdürülebilir avdan yanayım, av yasaklarına uyarım, zamansız av yapmam, yasal ölçülerin altındaki balıkları geri salarım. İddia etmiyorum ama balık avı konusunda bunca yıldan sonra kendime özel yemler, avlanma stilleri ve olta bağlama teknikleri bile geliştirdim. Hangi havada, hangi balıklar en iyi nerede olur, hangi yem iş yapar bayağı bir tecrübemiz oluştu.
Favori balık avlarım Levrek, Sarıkanat-Lüfer, Eşkina, Karagöz, Kırmızı benekli alabalık-gümüş alabalığı, Sazan, Kayık ile Palamut ve Zargana'dır. Ne yazık ki karadeniz de bulunan balık popülasyonu ancak bunlara izin veriyor.
Tüm hobidaşlara rast gelsin temenni ve dileklerimle saygılar sevgiler.

Deniz balıkçılığı yapmadım oltayla balık tutmaktan nefret ederim olta ile balık tutmak sabır işi ben 3 bin metre ağını ikindin gidip atacağım göle sabah ezanlari gidip ağını çekmeye başlayacağım tan yerinin ağarmasiyla yaklaşık 5 sene profosyonel anlamda balıkçılık yaptim güzel günlerdi fırtınası dalgası ağın otlanmasi soğuğu buzu vardı kayığın motorun eksozunda elimi isittigim gunler ama güzel günlerdi...

Üst Alt