Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bankada çalışmaya başladım. 2022 aylığı alabilir miyim?

Konular
4
Reaksiyonlar
0
07.10.2010 tarihinden itibaren bankada calişmaya başladim bana bankanin kendi özel sigorta yapıyorlar 2022 ayligindan faydalanabilir miyim

+bir hafta önce hastaneye gittim hala babamin sosyal güvencesinden faydalanabiliyorum...

Çalıştıgınız için aylık geliriniz 98 TL'yi geçeceğinden dogrudan sizin geliriniz dikkate alınır ve 2022 aylıgından yararlanamazsınız.

Çalışmadığınız takdirde ve şartlara uygun bulunursanız tabi ki 2022 aylıgından faydalanabilirsiniz.
2022 özürlü aylığı için şu şartlar aranıyor:
1. %40 ve üstü özürlü sağlık kurulu raporu olmalı
2. Sigorta ile aktif hiçbir bağı olmamalı. BUna istğe bağlı prim yatırma da dahil. Yeni yönetmeliğe göre "...[SIZE=2]başvuru tarihi itibariyle sosyal güvenlik kurumlarına uzun vadeli sigorta kolları ya da genel sağlık sigortası kapsamında prim ödeyenler," de dahildir.[/SIZE]
3. Aylık gelirinizin her ne ad altında olursa olsun aylık 98 TL üstünde olmaması grekir. Muhtaçlığınız sorgulanırken nafaka yükümlüsü yakınlarınızdan alabileceğiniz yardım miktarına da bakılır. Sizin dogrudan bir geliriniz yoksa nafaka yükümlüsü yakınlarınızın gelirlerinden giderleri düşülür ve hanedeki yaşayan kişiler de gozetilerek size düşen miktara bakarlar.
Muhtaç oldugunuz hakkında karar çıkarsa aylık baglanır size. Bunu anlamanın yolu kaymakamlıga başvurmanız.

Üst Alt