Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Başörtülü olduğu için 2022 başvurusunu işleme almamaya hakları var mı!?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nce85

Üye
Konular
14
Reaksiyonlar
0
Tam olarak burayamı acmalıyım bılmıyorum ama bır konuda yardımınıza ıhtıyacım var

bır bayan gorme engellı dogustan aılesı ıle bırlıkte yasıyor 40 yas ustu babası emeklı, saglık guvencesı emeklı sandıgı
bayanın kendısıne özurlu maas baglanmasını ıstıyoruz zıra babasının maası yetmıyor 600 700 tl emeklı maası yetmıyor genıs bır aıle
kadın %100 gorme engellı
basvurulmuş ama maalsef basortulu oldugu ıcın valılıkten kaymkamlıktan haaretle kovulmuşlar bu maasın basglanmasının bır yolu yok mu

İçimden kufretmek geldı ama neyse boyle bısey yok olamazda ne demek basortulu dıye sadece guluyorum:) ama eger gercekten dogruysa bu hukumete muhalefet edenlere gercekten kufredıyorum

Kusura bakmayın ama başörtüsü diye bir kavram bu türkiyede var.

Bir hırıstiyan bile örtünmenin gereğini bilir..

Örtü sadece baş tan ibaret değildir!

Ne alaka örtü ile maaş arasında bir bağ kuramıyorum..

Başka bir sebep olmasın..!Bunun için kovdularsa yazıklar olsun...

ordaki tutum kesinlikle görevlinin kişisel tavrı bence.
acaba başvuruda bulunan kişi olayı yanlış algılamış olabilirmi.iyi niyetli olmaya calışıyorum.umarım bu kadar cahilane tavırlar hala yaşanmıyordur 2010 türkiyesinde.

Valiliğe gidiyom başörtülüsünden çarşaflısına kadar orda ve maaş işlemlerini ona benzer herşey yapılıyo. Bunu hepimizde görürüz..bencede kişisel bir olaydır yada farklı bir nedendir..

mişli mışlı açılan konular, hele ki mantık süzgecinden geçecek gibi değilse niye bir kirlilik yaratır ki bu sitede :)

tabıkı her zaman chp beledıyesının halka secım zamanı kofte dagıtarak beledıyelıgını kazandıgı mersınde bu ve bu benzerı olaylar az degıl ve normal

konun baslıgına gelınce bu baslıgı ben ne yapmalı olaarak yazdım ama bızım admın bu sekılde degıstırmıs dogru da etmış
mersınde hastahanelerden tutun valılıge beledıyeye kadar her yerde dındarsan sana yan gozle bakıyorlar bu -mışlı kurulan sozcuklerın verdıgı manadan cok daha asikar ve gercek
benım asıl ogrenmek ıstedıgım şunlar

bayan dedıgım gıbı kırk ustu bekar hıcbır gelırı yok ve sadece emeklı ımam babasının aylıgı var. 6 kardesler 3 erkek ve 1 kız kardeşi var, evlenip ayrıldılar evden -kı ben de ayrılan kardeslerı tanıyorum-.
Mersınde erdemlının bır koyunde oturuyor kaymakamlık yada hang kurumu basvurmuslarsa babasının sıgortasını bahane ederek aylı talebını kabul etmemısler hatta ıkıncı basvuruda evlenıp evden ayrılan abısı öğretmen olduğu ıçın sana sıgortalı olan abın bakabılır dendıgıne de ben sahıt oldum yalnız ne yapmm gerektıgını bılmıyorum

özetle bayan %100 gor. engellı hıcbır gelırı yok, bekar kalacak yerı olmadıgı ıcın aılesı ıle kalıyor ee dogal olarak emeklı sandıgındandan emeklı aylık 700 800 tl alan babasının hımayesınde,
bu bılgıler ısıgında bu bayan ozurlu maası baglanır mı ve de daha baska hangı haklardan yararlanabılır
saygılar sevgıler

bu ne saçma sapan bişey ya.başlı başına anlamsız saçma bir uygulama.ama böyle bir durum olmadıgından eminim.oradaki görevlinin işgüzarlığı yada boşbogaz davranışı olarak düşünüyorum.tekrar gidin bence.öyle saçmalık olurmu ya.

arkadaşlar boş ve saçma sapan nedenlerle ne siteyi ne de kendinizi meşgul etmeyin böyle bir uygulama ne duydum ne gördüm ne de inanırım. atalarımız demişki "delinin biri kuyuya bir taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış" bunu gibi birşey bu. sadece gülüyorum hemde kahkahalar ile.

YEDİTEPE nin dedediği gibi 1022 nin şartları bellidir ortada bir yanlış anlama olabilir.. yanında akliselim bir arkadaşımız gitsin..durumu anlasın..keyfi muameleyse dava aaçsın ..basına bildirsin..bimer e bildirsin... bu en sağlam yollardan biridir...

güneş balçıklla sıvanmaz turkıyede bu ayrımcılıgı ben mersınde CHPlı mersın buyuksehır beledıyesınde gordum ve tek degılım
ben bu bayana yasalar ve anayasal haklar dahılınde sonuna kadar yardım edıcem

kanser hastası 71 yaşındakı kemoterapı tedavısınden dolayı kafasında saç kalmamış sedye ıle hastahaneye getırelen MEDINE BİRCANIN başı kapalı dıye başhekım ve hemşirelerce hastahaneye alınmamasından dolayı sedyede vefat etmesi ve bunun haber bultenlrındekı goruntulerı hala gozumun onunden gıtmıyor

Bu ne saçma bir mantık.Sırf CHP li belediyeyi karalamak için kaleme alınmış bir yazı.Kaymakam ve Valilik belediye başkanlığına bağlı değilki.İçişleri Bakanlığına bağlı.Başartüsünden dolayı yardım alamadığınızı düşünüyorsanız.Sorumlusu mevcut hükümettir diye düşünüyorum.Belediyeyle nasıl ilintilendirdiniz anlamayamadım..Son mesajınızdada zaten babasının Emekli sandığına bağlı olduğunu söylüyorsunuz.

Böyle işgüzarlıklar olabilir. İnsanın olduğu yerde saçmalığın sınırını kimse kestiremez...
Ama:
1- Herşeyden önce 2022 maaşı ile belediyenin hiç bir ilgisi yok. Bu başvurular kaymakamlıkların insiyatifindedir ve kaymakamlıklar belediyelere değil hükümete bağlı çalışırlar.
2- Böylesi bi işgüzarlık söz konusu olduğunda yapılacak şey basittir: BİMER'e veya TBMM insan hakları komisyonu'na veya İl insan hakları kurulu'na hemen şikayetçi olmak.

1 ister chplı olsun ıster akplı umrumda degıl

bayanı beledıyeye yonlendırmısler beledıye kaymakamlıga kaymakamlık sallamıştı sallamış, ve bayan bana danıştı

2 10 seneden fazla mersınde yasayan bırı olarak chp lı beledıyenın mersıne şuncacıkta olsa hıcnbır katkıda bulunmadıgını senden viljanik cok ıyı bılıyorum
son secımlerde oy almak ıcın uc katlı bınamızın onunde barbaros mahalesınde macıt ozcanın kofte partısını yaptıgını mersının bu mahallesınde oturan herkes bılır
senelerdır garajda bekleyen otobuslerı boyayıp mersının hertarafına 70 otobus aldık levhalarını mersın halkının yanında mersıne dışarıdan tum ögrencıler bılır
park yapıp goz boyamaya calıstıklarını ama bır yagmur yagdıgında sehrın guya en gezılesı ıstıklal ve entel caddelerının sular altında kaldıgını
metropol yanındakı zeytınlık meydanında ramazan cadırı açmasyı yasakladıgını herkes bılıyo
tum beledıye daırelerınde bırkısının yapacagı ışi en az 4 kısının yaptıgını eş dost kayırmacılıgını elektırık su saatlerını açmaya kapatma gıdem mersınlelerın hepsı bılır
chplı ızmırde otobuslerın basortulu ogrencılrın pasosunu basortulu resımlerı oldugu ıcın kabul etmedıgı daha gecen gun haber bultenlerındeydı
chplı edırnedekı beledıyenın kocası sınırda şehit olan çarşaflı bır bayana bır sıkıntısı için geldıgınde sızın gıbıler yuzunden ıran olduk deyıp makamdan kovması ve bunu manşetıne tasıyan tum gazeteler hala arsıvımde

chplı beledıyeyı karalıyacak olsam bu lısteyı uzatabılırım bnm derdım bu deıl

şimdi oturanboga kardeşim ben bu bayanın maaş alabılecegını verdıgın maddeler dahılın de anlaım ancak burda babasının emeklı sıgortallı olması puruzu var
bayan bır gelırı olsa baska bır evde klcak ama olmadıgı ıçın babası bakıyor gorevlılede bunu bahane ederek zorluk cıkarıyor olay bu
ben dıyorymkı kaymakamlıktakı gorevlıye :
memur bey bu bayanın babasının yanında kalıyor cunkıu gelırı yok gelırı olsa kalmaz baska bır eve cıkar dedıgımde olurmu bunu boyle ıfade etsek kabul ederlermı

ben bana ıtham edılenre cvb verdım mersın harıka bır yer detaylara ınerım cunku atılan msjlar benı ıtham altında bırakıyor
ben mersınde secıme gırıp boş attım cunku mersındekı akplılerde farklı degıl bnm derdım banden yardım istiyen bayana yardım etmk

oturan boga saol kadesım
ama başlık bole olmasaydı ıı olurdu zıra ben haklıysam bunu tum detaylarıyla ve kanıtlarıyla savunurum
ve boyle bır konuda ıtham altında kalamam sankı bunlar yokk gıbı davranılmasın bunlar ve bu ulkenın bır gercegı

yanı suda varkı ben ıkıncı basvuruyu kayıt altına ladım sımdı bunu dınletsem bu msj yazanlar ne olcak acaba tabı gaz gelıp burdan kımseye kayıt fılan gondermem herseyın bı vaktı var

İnce 85 nereye defolmamızı istersiniz.Sizin şikayet etmeye hakkınız varmı acaba.Bu haberin karalama amaçlı olduğunu düşünüyorum.Çünkü sorununuzla meşgul değilsiniz.Amacınız açık ve net.

hiç de inandırıcı bulmadığım bir konu, almış başını nerelere gidiyor :) ya adminler gereğini yerine getirsin ya da sömürünün, saçmalıkların bini bir para olsun! ayıp be!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt