Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bebeğim tek böbrekli doğdu. 2 aylık. Bizleri neler bekliyor?

Ayhan7184

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
İyi günler.Benim de yeni doğmuş bi 2 aylık bebeğim var. Doktorlar bebeğimin sağ böbreğinin olmadığını söylediler.Acaba bu tek böbrekli bebeklerde böbrek nakli oluyor mu. Bir diğer sorumda bebeğin ilerde ki beslenmesi ve yaşamı hakkında neler yapmalıyız bi tavsiyeniz var mı

Ayhan7184

Hiçbir sıkıntı olmaz. Tek böbrek düzgün çalışırsa rahat rahat yaşayabilir. Fazla kilo aldırmayın. Yediğine içtiğine dikkat edin. Tek böbrekle 70 80 yıl yaşayan insanlar var. kafanız rahat olsun.

Geçmiş olsun
İşyerimizde santraldaki çalışan arkadaşımızında bebeği tek böbrekli doğdu.
Sürekli kontrol altında olacak,sıkıntı yapmayın kendinize.

Yüce Rab'bim yâr ve yardımcınız olsun. Müsterih olun. Çevremde bir çok kişi aynı durumda. Sadece yediğine,içtiğine dikkat edin. Gerisi kolay. Babalık duygusunu tatmak çok güzel bir duygu olsa gerek

Geçmiş olsun ,bende tek böbrekli dogmuşum durumu 32 yaşında böbregim kum yapınca anladık film felan çekildi işte ,size tavsiyem üzülmeyin ben bilmeden onca sene normal gibi yaşadım sadece halszlik hissettim birde tansiyonum çıkardı yorulunca vucudumda şişliklerde olurdu tabi ,ayrıca 7 yaşında iken agır bi romatizma geçirdim ölümden döndüm yani:)tedavim düzgün bi şekilde yapıldı ibuna ragmen kalbimde kapak kısmında deformasyon olmuş ,yani sözün özü tek böbrekli olması çok sorun edilecek bi durum deyil bunu ona söylemyin bence kendini tuhaf eksik hissetmesin bilmesi gereken yaşta ögrensin normal insanlar gibi hayatına devam etsin yalnızca soguk almasın antibiyotik felan zararlı bunlara dikkat etmek lazım...

şem_i

büyük geçmiş olsun Allah acil şifalar versin ...
bencede düşünceniz çok doğru 15 -16 yaşına kadar söylemeyin bende epilepsi hastasıyım çocukluğum helede ilkokul yıllarım çok zor ve kötü geçti şu an 27 yaşındayım ama çoğu şeyi birtürlü unutamıyorum ... :( :(

Arkadaşın kayinpederi 60 yaşından sonra tesadüfen öğrenmiş tek böbrekli olduğunu. Umarım sizde de sıkıntı yaratmaz.

Ayhan7184

Merhaba benim oğlumda tek bobrekli.siz neler yaşadınız bahseder mısınız? Problem oldu mu

Üst Alt