Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bedeni ve ruhi yetersizliği olanlar çalışma şartları bakımından özel olarak korunur?

Konular
20
Reaksiyonlar
0
Kimse, yaşına, cinsiyetine ve gücüne uymayan işlerde çalıştırılamaz.

Küçükler ve kadınlar ile bedenî ve ruhî yetersizliği olanlar çalışma şartları bakımından özel olarak korunurlar.

Dinlenmek, çalışanların hakkıdır.

Ücretli hafta ve bayram tatili ile ücretli yıllık izin hakları ve şartları kanunla düzenlenir.

Evet arkadaşlar bu maddelerde özellikle bedeni ve ruhi yetersizliği olanların çalışma şartları bakımından özel olarak korunurlar maddesi dikkatimi çekti nitekim bende ruhen engelli bir bireyim. Bu maddeler tüm arkadaşlarımız adına çalışma hayatımızda nasıl yorumlanmalı?

Kıymetli yorumlarınızı bekliyorum.

Sevgili arkadaşım

sadece anayasada değil bir çok yasada bu tür maddeler var fakat ne yazık ki,ne yazık ki hepsi, kağıt üzerinde kalıyor,

Ben Kamu Hastaneler kurumunda memur olarak çalışıyorum,kısaca devlet hastanesinde gel bana sor stresli çalışmak ne demek
kendim zaten Anksiyete Bozukluğu tedavisi görüyorum;Acil Serviste çalıştırdılar,gece vardiyası çalıştırdılar,hastaneler zor çok zor,her şeyi bilen bizim vatandaşımız gel gelelim hastanede şu kapı diyorsun elin nen gösterdin halde kapının yanına gidip burası mı diye yine sormaz mı

Suriyelileri anlatmama hiç gerek yok,sıra ,düzen nedir bilmezler,birisi sağdan soru sorar ,diğeri soldan soru sorar ,sen tabi sıradaki hasta ile muhatap oluyorsun o esnada onunla ilgileniyorsun yer tarif ediyorsun ona tarif etiğin yeri sağdaki soldaki kendine söylediğini zanneder çile kardeşim çile tabi biz hep sustuk,itiraz etmedik ne var ki şimdi bu taşeron olayı var torpilliler var ,kendi adamlarını kıyak işlere verirler,657 kanunu nedir bilmez adamı başımıza amir atarlar gerisini sen düşün!

fahru

657 yi boşverdim nereye imza atması gerektiğini bilse o da yeterdi :) Bir de genel müdürlükte olanları bölgelere uygulamaya çalışma adetleri yok mu akıllara zarar :) Kendilerinin tek başına bir cacık olmadığını bilip de küçük dağları ben var ettim havaları var ya deli eder adamı azizim.

Bizim yanımızda olduğunu her fırsatta belirten devlet büyükleri de maalesef bu olaylara çanak tutar. Mobbing,stres vs. bunlar yapılabilir nasıl olsa kimse şikayet etmeye cesaret edemez. Ettiği zaman da herkes yalanlar. Kanunları uygulamayan veyahut uygulamaya torpili yetmeyen devletimiz sağolsun. :)

Üst Alt