Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bekarken 2022 maaşı alan eşime evlenince soyadı değişti diye..?

ferit karanlık

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
slm arkadaşlar sormak istediğim konu şu:benım hanım 100de 40 raporu var sag bacak polio sekeli sol kolundada zayıflık var evlenmeden önce 2022 den sakatlık maaşı alıyormuş evlendık soy ismi degişti diye banka ödemede sorun cıkardı bizde maaş defterini soyadı degişsin diye dilekçeyle beraber ankaraya yolladık ama hiç bir cevap gelmedi defter olmadıgı içinde hanımım maaş alamadı buna göre evli oldugu halde 2022 den maaş alabilir mi? bende sskdan malülen yeni emekli oldum ayrıca hanımım benım üzerimden muayene oluyor .bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim saygılar.......

Kardeşim eşinizle evlendikten sonra eşinizin soyadı değiştikten sonra.siz primsiz ödemeler genel müdürlüğüne dilekçe yazarak göndermeniz gerekmekte ayrıca zaten nufüs dairesinde yapılan değişiklikte hemen o dakikada kurumun mernis program aracılığıyla kurumun bilgisi bullunmakta ama kurum sizden yazılı dilekçe almadan herhangi bir işlem yapmaz siz yine de dilekçenizle beraber nufüs kayıt örneği ve kimlik fotokopisiyle beraber kuruma göndermeniz daha sağlıklı olur

aslında kesilmez.. bende evlendim eşim engelli %40 sürekli raporu mevcut evlendikten sonra pirimsiz ödemeler kurumuna dilekçe yolladık adres ve soy isminin değişttiğini belirttik herhangi bir kesilmede olmadı 4 yıl oldu halen 2022 den maaşını almakta eşim.. ama bende engelliyim benim raporum %96 fiziksel engelli belkide ondan kesmediler. eşim bekarken de alıyordu bu 2022 maaşını ve babasının üzerinden ssk saglık hizmetinden faydalanıyordu bi ara kestiler mahkemeye verdi birileri :) bu mahkeme kazanıldı ve kesilen bütün aylıklar baglandı ve hatta babalarının üzerinden saglık hizmeti almayada devam ettiler..bunlar tamamen iş güzar memurların işi.. eşiniz hakkını arayabilir bulunduğunuz ilde mahkemeye başvurun

Üst Alt