Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bel fıtığının meslek hastalığı olduğu tespit edildi. Şimdi ne olacak?

yaşar18

Üye
Konular
37
Reaksiyonlar
0
Slm arkadaslar bel fitigima meslek hastanesi ve ankara mesleki oldugunu kabul etti fakat oran yazmamis bu durumda isten cikarildigimda isverene dava acarsam maddi bir getirisi olurmu saygilarimla

yaşar18

Eğer kalıcı bir işgücü kaybına neden olmuşsa, eğer %10 ve üzeri işgücü kaybı oranı verilirse, evet, sürekli iş göremezlik geliri alabilirsiniz SGK'dan.
Bunun için sigorta müdürlüğüne başvuru yapmalısınız. Sevk edileceğiniz hastanede oran bulunan rapor verilmeli. Size verilmiş raporda neden oran yazılmamış anlamadım! SGK sevki ile hastaneye gitmiş idiyseniz, SGK'ya bunu da sorun bence.

OturanBoğa
Merhaba Bülent bey ben hastaneden bel fıtığı rahatsızlığım ve işitme kaybı için mesleki rapor aldım ve il sağlık kurulu verdiği oranda kulak için 0 bel için%13 şimdi merak ettiğim bundan sonra ki süreç nedir ben kendim mi baş vurarak sürekli iş göremezlik ödeneği alicam yoksa SGK mi bağlayacak birde kulak için oran verilmemiş itiraz etmeliyim birde alacağım maaş hesaplanırken normal maaşımin sadece bürütüne mi bakılıyor yoksa almış olduğumuz ikramiye gibi kazanclara da bakılıyor mu şimdiden çok teşekkür ederim

Fıtıt kanal daralması meslek hastalıgımı

Arkadaşlar fıtık kanal daralması meslek hastalıgına girermi bakımcıyım ve agır iş sebep oldu

Arkadaşlar bacaklarımda venöz yetmezlik varis oluştu. Birinden ameliyat oldum digerindende olacam meslek hastalıgı sayılırmı sgk başvurmalımıyım

Arkadaşlar bel boyun fıtıgı için hangi bölüm oran veriyor ameliyat olmadım

Üst Alt