Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bel kayması ameliyatı oldum ama pişmanım..?

Toretto

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
merhaba bende bel kaymasında ameliyat oldum altı tane vida takıldı 3 ay kadar ameliyat olmamış gibi olursunuz ve işinize dönebilirsiniz dediler fakat şuan 2 ay geçti belimde hala yürürken platinlerin anlatılmaz etkisini hissediyorum elimi belime koyduğumda hissetmiyorum
evde bu şekilde rahat yürüyebiliyorum ama dışarıda eliniz belinizde yürümek kötü bi durum normal yürümek istediğim de çok rahatsız oluyorum ve elim hemen belime gidiyor

platinlerin vücuda uyum sağlama süresi tam olarak ne kadardır. ve bu platinleri kaynama süresi ne kadar kaynadıklarında çıkartabilme ihtimalimiz var mı ?

ameliyat olduğuma pişman oldum dr dinledim fakat ameliyat olmadan önce istediğim her hareketi rahatça yapabiliyor koşuyor spor yapabiliyordum ve eskisi gibi olmamaktan korkuyorum ve psikolojik olarak çok kötü bir durum hayatım hiç beklemedğim bir yöne süreklendi

ve memur olarak çalışıyorum yaklaşık gün içinde 7 8 saat oturarak çalışıyoruz yoğun dönemlerde oturmada en fazla kaç saat oturabiliriz eğilme konusunda yerden bişi alıcak kadar eğilebiliyorum fakat örneğin ayakkabıların iplerini bağlıyacak kadar bile eğilerek duramıyorum

konuyla ilgili bilgi verirseniz sevinirim

Merhaba ben Beste, geçmiş olsun öncelikle... Bendede 18 tane vida var skolyoz hastasııym şu an 6. aydan gidyrm . Ama 3 ayda toparlaman bana göre biraz zor çünkü ben 3. Ayda hareket edemiyodum bile.. şimdi şimdi iyiyim vidaları hissetmiyrm bile.. yani vidaların vücuda uyum sağlaması 6-7 ay sürüyo bunu bana doktorum söylemişti. Hatta her tarafı metal bi korse takıyrm 2 ay önce kontrole gittiğimde korseyi çıkartsak olmaz mı demiştim doktoruma olmaz demişti şu omurganın görevini vidaların yapıyo 7. ayda çıkartıcaz korseni o zaman vidaların görevi biticek rahatca hareket edeceksin demişti bana... bence dikkatli ol ve doktoruna korse konusunda bi danış.. umarım yardmcı olabilmişimdir...

beste hanım teşekkür ederim. doktorum korsa için bana çok kızmıştı sorduğumda korse bel kaslarını zayıflatıyormuş dr göre kesinlikle taktırmadı, bir kaç daha sorum olucaktı şuan oturup kalkmanız, eğilmeniz ne durumda yani kendi ayakkabılarını bağlayabiliyormunuz :) benim en çok muzdarip olduğum konulardan biri bu, oturarak bilgisayar başında kaç saatte kadar oturabiliyorsunuz yani günlük yaşantıda 6 ay olmasına rağmen kısıtlılık olarak gördüğünüz şeyler var mı ? bir de yüzme iyi geliyor diyorlar bunu denediniz mi ?

Rica ederim ne demek :).. bendeki bel kayması değildi bende skolyoz vardı ve ben bunu hiç farketmemiştim 22 yasndaym 9 ay önce nefes darlığı oldu doktora gittim skolyoz olduğum ortaya çıktı ciğerime baskı yapmaya baslamştı yüzmeye gelince evet iyi geliyomuş bi çok kişiye ama benim eğrilik derecem sınırı geçtiği için ameliyat şarttı yüzme falan vermedi doktor.. 3 ay sonra ameliyat oldum şu an 6. aydayım ve şükürler olsun iyiyim.. Omurilik ya sonuçta felç riskim vardı ama doktorlar da çok önemli doktorun iyiyse hersey daha düzgün gidiyo bence..:) korseye gelince ameliyt öncesi hiç korse lafı duymamştm ameliyattan sonrakii 3. gün de gelip korseyi taktılar bu seni dik tutacak ani hareketleri engelliycek 7 ay takacaksn dediler hatta yatarken bile bununla yatyrm çok canımı yakıyo her yer demir sonuçta. Kas zayflamasını da aslnda doktora danşmk lazm kafama takldı çünkü.. hareketlere gelince 5. aydan sonra ayakkabımın bağcklarını bağlamaya baslayabildim:) şu anda hareket konusunda skntm yok . Zaten oturarak eğiliyrm eskisi gibi değilim ama rahatm yani eğilip kalkma sıkıntm acıkcası yok kendimi zorlasam elbette skntı olur ama dıkkat etmek gerek...bilgisayara gelincee:) karın bölgenden azıcık yüksek bi masada arkanı yaslayabileceğin bir yerde oturup bilgisayr kullnrsan skntın olmaz ben en fazla 2-3 saat kullanrm .. Bence doktoruna bütün sıkıntılarını danış ona buna sorarsan herkes ayrı bişey söyler seninde kafan karısır.. ayrıca insan kendinin doktoru olmalı...:) insallah yardımcı olabilmişimdiir sana çok geçmiş olsun tekrardan

sevindim sağlığınıza tekrar kavuşmanıza sizin doktorunuz sizin sağlınız için öyle demişki siz benden kat kat iyi durumdasınız çünkü ben hala hiç eskisi gibi olamıycağımı düşünüyorum hala çünkü sırtımda bir ağırla geziyorum sanki :) sizin doktorunuz haklıdır korse konusunda kafanızı karıştırmak istemem asla benim bu olay askerde başıma geldi askeri hastanede bu ameliyatı oldum doktorumu o yüzden göremiyorum ve konuşamıyorum sadece ameliyattan sonra tavsiylerde bulundu ve ilişkimiz kesildi askeri hastaneler ne yazıkki böyle yani korse konusunda bana öyle demişti ama dediğim gibi asla kafanızı karıştırmak istemem o yüzden kafanıza takmanızı istemem tavsiyleriniz için çok teşekkür ederim sizede çok geçmiş olsun.

keşke orda değilde baska hastanede olsaymışsınız ama hayrlısı diyeyim.. Bence yinede aynı doktor olmasada iyi bi doktora gidip herseyi anlatarak bi tedavi yöntemi bulmalısın anladğm kadaryla gençsin askerde sıkıntı çektiğin için ameliyata başvurdun sanırım herseyde bi hayr vardr elbet üstelik beni ameliyatın 2. günü doktorum ayağa kaldrdığında sanki arkamdan beni tavana asmışlar hissi vardı berbat bi durumdu gercekten ama şöylede bişey var insanın kendine destek vermeside çok önemli ameliyatıma 17 cerrah girdi ve ben hep güldüm herkes şaşırmıştı korkmuyo musun diye :) yani kısacası karamsar olma kendini topla ve iyi bi doktora gidip ne gerekiyosa yap 2 aylık ameliyatlısın çok yeni yani bu şekilde çalşmak elbette sıkıntı yaratır nereli olduğunu bilmiyorum ama kendi doktorumu sana tavsye edebilirim sağlığın söz konusu yani ben trabzonda farabi hastanesinde prof.dr.çetin önder'e ameliyat oldum yani 1 numara diyebilirim ona amelyat olupta sıkıntı cekeni duymadm bence uzakta oturuyosanda git bi muayene ol bence sağlık önemli ihmal etme benden sana arkadaş tavsiyesi... moral vermeye çalşyrm çünkkü bana moral veren bile olmamıştı :) umarım iyi olursun

haha :) teşekkür ederim. sizin gibi kendisinden emin olduğum dr bulabilirm umarım araştırıyorum istanbulda ama her cerraha kendimizi teslim etmek doğru değil. evet ameliyat günleri o ilk 1 hafta tam bir kabustu daha 23 yaşındayım şuan herkes kariyer yapmak için uğraşıp çalışırken bu halde olmak olumsuzluğa ister istemez kapılıyor insan ama sizde haklısınız sağlık konusunda olumsuz düşünememk gerekiyor :) sende umarım daha iyi olursun teşekkürler :)

İnşlhh ben tesekkür ederim kariyer konusunda haklısın bende 22 yasndayım üniversite bitirdim öğretmenlik zevkini tadamadan ameliyat oldum. Ama hersey düzelir ya yeterki insan iyi olacağına başaracağına inansın..:)

beste merhaba yine ben :) bişi merak ediyorum sormak istedim korse kullandığını söylemiştin korseyi çıkarttırdımı doktorun ? çıkartıymadıysa sen arada korseyi çıkarttığında platinleri hissediyor musun korse olmadığın da? yoksa sadece korse taktığında mı çok rahatsın kısacası merak ettiğim :) korse takmadan hiç denedin mi kendini rahatmısın diye

Merhaba Toretto korseyi şu an yine takiyrm hatta az önce taktim 2 saatliğine çıkartmıştım:) 30 gün sonra kontrolüm var ve o zaman korsemi cikarticak doktorun inslhh tabi... Korseyi cikarttigimda kendimi boşlukta gibi hissediyorum sonuçta 6 aydır 7×24 üstümde artik vücudum alıştı yani ama rahat oluyrm cikarttigimda genel olarak.. Vidalarimi hissedyrm ama sadece dokunduğumda:) korsesiz hareket ettiğimde arkamda olduklarını bile anlamiyrm yara izide kalmadı rahatim yani sadece gün sayıyorum:))

Çok güzel ya çok sevindim senin adına inş ben de snin hissederim biran önce :) haha tabi vücut korseye alıştığı için tahmin edebiliyorum o duyguyu ama olsun az kalmış hatta en zor kısım bitmiş umarım biran önce korseden de kurtulursun o korse meselesi kafama çok takılmıştı da çevremde benden başka platinlini olan yok ilk arkadaşımda sen oldun :) sana sorıyım dedim

İnsllhh ya:) insllh sende iyi olursun dua ederim senin için .. Korsenin yararı var yani güvende hissediyosun kendini:) bide boyle guluyrm ama bana gelip sakatsin sen artik diyenler bile oluyor artik beynimi bitirdiler insanlar anlamiyolar yaşamayan bilemiyor .. Dediğin gibi sen beni anliysn bende seni disardakiler farklı baksalarda biz onlardan daha iyiyiz bence:)

Âmin teşekkür ederim :) sakat mı tamamen sacmalık elimiz ayağımız tutuyor zamanla eski hareketlerimizi kazanıcaz bu hastalığın tek skıntısı B'nce vidalar alışana kadar sonrasında normal insanlardan ne farkın kalıyo ki gayet güzel yürebiliyorsun ki yorulmuyorsn ben bile daha yeniyim1.5 saat yol yürüyebiliyorm bunlara kulak asma bence tamamen laf salatası :) bu arada ben Tunc beste çok memnun oldum :)

Memnun oldum Tunç.. Çok güzel bi ismin var :) ..Haklisin ama insanin morali bozuluyo valla.. İnşallah seninde benim gibi nice 6. ayların olur hic bi sikintin kalmaz..

Teşekkür ederim beste :) bana moral sendin :) bu türlü şeyleri kafana takmana gerek yok sakat kelimesinin anlamı çok ayrı bizim şükür etmeye sebebiyet vericek ne insanlar emin ol sen zaten herhangi bi sıkıntın olmayan birşey içinde kendinizi üzmeye sebeb vericek bir durum da yok :) inş en büyük istediğim eski Halim'e kavuşmam

Haklisin Tunç :) moral verebildiysem sana ne mutlu bana:) insallhh isteğin yerine gelir Allah büyüktür kullarıni sıkıntıda bırakmaz insllh seninde yüzün güler:))

beste merhaba nasılsın ? doktora gittin mi korseden kurtuldun mu şimdi nasılsın ? platinleri hissediyormusun eğilme koşabilme durumun nasıl? tavsiyelerin var mı doktorun bundan sonra ki dönemde istediğin tüm istediklerini yapabilicekmisn omur kemikleri kaynayıp platinler artık işlevini yitirdimi artık ?ya çok soru var sorulucak başını ağrıttıysam özürdilerim :) ya birde birşey sormak istiyorum beste platin takılmayan omurgaların da senin ağrı yapmışmıydı ? lütfen kusura bakma

merhaba ben catlı bel kaymasından amaliyat olacam yalnız biraz korku var olan arkadaş

Toretto

merhaba ben catlı bel kaymasından amaliyat olacam yalnız biraz korku var olan arkadaşlar biraz bilgi verirse sevinirim

Hala pismanmisin tunc? Bendede ayni dert var ve merak ediyorum amilyat sonrasi eski aktifligimizi kaybediyormuyuz?

Merhaba geçen yıl temmuz ayında dar kanal ameliyatı oldum altı vida takıldı üç ay sonra vidanın birisi çıkmış tekrar ameliyatla vidayı çaktılar ikibnci ameliyattan sonrada ağrılarım geçmedi bir filil üç ay hastanede yatırdılar aynı vida tekrar çıkmış üçüncü ameliyatı yaptılar sol bacağımda kalçamın içinde çekme başladı 300 mg LYRİCA denen ilaç kullandım ve kullanmayada devam ediyorum enson bir ay önce dördüncü ameliyatı yaptılar vidaları değiştirip daha kalın vidaları kemik tozuyla çimento yapıp takmışlar bacağımdaki ağrı geçti fakat belimden aşağıda derman yok iki kat merdiveni dinlenlenerek çıkıyorum.ilk ameliyattan itibaren bir buçuk yıldır çalışamıyorum sürekli raporu uzatıyorlar bir kg bile taşımıyorum çok zor günler geçirdim dört ameliyatta toplam yedi ay hastanede yattım bu tür ameliyatlarda sadece vida takılmıyor set halında bir çok parçaları var bende resimleri mevcut platin ameliyatı olanlar yarı sakat sayılıyor deneyimli biri olarak merak eden arkadaşlara bilgi verebilirim.

Arkadaşlar ilk ameliyatınızı kim yaptıysa o dr a gidin içerisinin durumunu o bildiği için başka dr lar pek bakmıyor mr yada rontken sonucuna bakar nr olduğunu söyler ama ameliyatını kim yaptıysa ona gidin diyecektir size tavsiyem tekrar ameliyat gerekirse kendi dr za gidin benim dört ameliyatımıda aynı ekip yaptı aynı yer dört defa kesilip dikildi butür ameliyatlar büyük ameliyat ameliyathaneye girip çıkmanız beş altı saat sürüyor benim talihsizliğim kemik yapımdan kaynaklandı vidalar tutmadı herkezde aynısı olacak diye bir şey yok ben şimdi vergi indiriminden faydalanmak için rapor işlemlerine başlayacağım bel fıtığı bel kayması ve skolyoz hastası olanlar fazla geciktirmeden ameliyat olsunlar geciktirdikçe sorunda büyüyor kolay olan ameliyatta zorlaşıyor

Tunç bende bel kayması ameliyatı oldum 2 ay oldu belimde bi donukluk var ayaktayken tam olarak egilemiyorum.Ayrica ameliyat öncesi ayakta karincalanma vardı ara ara hala devam ediyor. Doktorumla konuştum hepsi normal 6 aya kadar bunlar olcak dedi. Ameliyat öncesi 1ay sonra normal yaşamına doncen dedi ama cok rahat değilim. İnşallah sende olumlu gelişmeler vardır benim de moralim çok bozuk egilmek büyük sıkıntı su an. Umarım foruma girip cvp yazma fırsatın olur

Öncelikle geçmiş olsun.Her insanın omirilik ve kemik yapısı farklı olabiliyor eğilme konusunda haklısın insan tam eğilemiyor dr lar altı ay gibi toparlarsın diyorlar ama bu zaman uzayabiliyor.Bende eğilemiyorum ağrım hala var günde 300mg sabah akşam Lyrica denen ilaç kullanıyorum bu ilacı iki gün içmeyim bütün dengem bozuluyor fazla yol yürüyemiyorum fazla ayakta kalamıyorum %59 engelli raporu aldım yakında emekli olacağım.Dikkat et ani hareket yapma eğilme inşallah en kısa sürede iyileşirsin

geçmiş olsun

hys71

sizede geçmiş olsun inşallah daha iyi durumdasınızdır. benim 4, ayım bitti ama hala vidaların etkisini inanılmaz hissediyorum. eğilirken çok rahat değilim. ara ara ayak parmaklarımda karıncalanma hissi oluyor. eğilme hareketi sonrası bu karıncalanmayı daha fazla hissediyorum. daha önce mesaj yazan arkdaşlardan siteye giriş yapan yok sanırım bilgi ve tecrübe paylaşımı yapabilsek çok iyi olurdu.

Karıncalanma zamanla geçecek benim tavsiyem çok dikkat et vidaların oynamasın ve çıkmasın aynı ameliyatı tekrar olman gerekir

Toretto

Merhaba paylaşımlarınızı gördüm. Bel kayması problemi bende de var. Şuan durumunuz nasıl ameliyatı tavsiye eder misiniz? Her an ağrıyla yaşıyorum bende.

Bende kifozskolyoz ameliyatı oldum 26 tane vida taktılar. 2 ay geçince bende sizin gibiydim eğilme yok belden dönme yok platinleri her saniye hissediyorsun . ama gün geçtikçe daha iyi olacağınızı hissediyorsunuz . ve hareketleriniz daha da hızlanıyor. Ama ben beste hanım gibi korse kullanmadım . bugün 104. Günüm :) Allah'a şükür gayet iyiyim yüzmeye gidiyorum koşabiliyorum. Canınızı sıkmayın gün geçtikçe daha iyi olacaksınız inşallah

Toretto
Keşke son durumun ile ilgili de bilgi verseydin :( bende şuan hemen hemen aynı şeyleri yaşıyorum. 3 ay önce hem fıtık hem bel kayma ameliyatı oldum 3 tane vida takmışlar, vida kayıp sinire baskı yapmış ertesi gün tekrar ameliyat oldum. Şuan değişen vida kısmında batma gibi bir ağrı var kemiğime bişey deyiyor sanki kalçam ve bacağımda da sızıntı şekilde ağrı yapıyor. Hareketlerim ilk zamanlara göre biraz daha iyiye gidiyor ağrı da bilmiyorum bi hafifliyor gibi bi artıyor gibi bu konuda bilgisi olan var mı bu süreç normal mi acaba 🙈 birde fazla oturamıyorum 10-15 dk da bir kalkıp yürüyorum belime doğru ağrı yapıyor

Toretto durumunuz nasil oldu bir gelisme var mi? Bende sizin gibiyim bayadir
Htcdgr durumunuz nasil simdi bende sizin durumunuzla oldukca benzer bir durumdayim.

Üst Alt