Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Belediye çalışanıyım. Kendi kusurumdan iş kazası geçirdim. Ne yapmalıyım?

Ömer AŞKAN

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Herkese öncelikle mrb.
Belediye çalışanıyım. Şoför olarak çalışıyorum. Yol kontrolü sırasında dikkatsizliğim neticesinde kaza yaptım. %48 raporum var.

ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum.

yol gösterecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Belediye iş kazasını SGK bildirmek zorunda. Eğer halen bildirilmediyse Sizde bildirebilirsiniz. iş kazası bildirdikten sonra müfettişler olayın iş kazası olup olmadığı araştırıp taraflara kusur oranı veriyor. SGK olayın iş kazası olduğunu tespit ederse tedaviden sonra işciyi heyete sokuyor çalışma gücünde azalma olup olmadığına bakıyor. heyete girdikten sonra dosyanız ankaraya gönderiliyor. %10 rapor geçerse sürekli iş göremezlik aylığı bağlanıyor. kabaca süreç budur.

kusurunuz yüksekse bağlanacak aylıkta indirime gidiliyor.
SGK nın sitesinde iş göremezlik geliri hakkında şu bilgiler var
http://www.sgk.gov.tr/wps/wcm/conne...i+iş+göremezlik+geliri-portal.pdf?MOD=AJPERES

Ayrıca belediyeye tazminat davası açarsanız. mahkeme kusur oranları yeniden belirliyor. olay bilirkişisi, avukatlar, hakim ve siz olay yerine giderek keşif yapılıyor. olay bilirkişisi yeniden kusur oranlarını veriyor. kusur oranlarına göre tazminattan indirim yapılıyor.

Üst Alt