Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Belediyelerin otopark ve piknik alanları engelliye değil engelli aracına bedava!?

zazaca

Üye
Konular
53
Reaksiyonlar
1
merhaba arkadaşlar
konuyu doğru yeremi açıyorum bilmiyorum ama size yaşadığım bir olayı anlatayım dedim belki sizede yapılmıştır bu kötü durum
ben aile ve sosyal bakanlığının kartını daima yanımda taşıyorum
şileye denize gittim aracı bir arkadaşımın emanet olarak aldım denize gittim çıkarken bana otopark ücreti olarak para istedi bende engelli kartımı gösterdim adam ruhsata işlimi araç engelli aracımı dedi araç emanet engelli olan benim ben faydalanıyorum araç değil dedim yok olmaz dedi kabul etmedi araç engelli olamaz ben engelliyim dedim emanet araçla gelince faydalanamayacakmıyım dedim faydalanamadım otoparkın adı mercan köşk tur.org.inş.şlt.tic.a.ş.
16 tl ücret aldılar
ertesi gün pendik piknik alanına gittim işletmecisi aynı şeyleri söyledi daha önce de geldim alınmamıştı dedim piknik alanına girmeye ücret istedi bu alanlardan araçlarmı faydalanıyor engellilermi diye tartıştım
neden böyle bir uyanıklığa gidiyorlar kime şikayet edelim

Görevliler haklı başkasının arabasıyla faydalanamazsin😊
Ruhsata işlenmemiş bile.

maalesef doğru araçla ilgili otoparklar engelli kartına bakmazlar. isparkta sorgularlar.dediğiniz doğru.araç engelli değil ben engelliyim.ama ne yapalım sistem böyle işliyor.engelli kartları sadece müze ve ören yeri girişlerde ücretsiz

Arkadaş senden sahil için değil otopark için istemeleri doğru bir karar, sizinde ısrarla bu yanlış anlayışında dayatmanız anlamsız
Otoparkda haklar engelli ARACINA tanınır kişilere değil
Bireysel hizmet aldığınız bir durum olsa haklısınız
Neyse bence konuyu uzatmanın anlamı polemikden ileri gitmez diyerek geçmiş olsun dileğinde bulunduğumu belirtirim

Belediyenin sitesindeki 444 74 53 nolu telefonu arayabilirsiniz bilgi amaçlı. Ancak normal araçla engelli birey ücret ödüyorsa o zaman ruhsatta engelli araçla sağlam birey de almaları lazım onların mantığa göre.

burda tartışılan engelli otopark yeri değil zaten engellilerin sosyal alanlardan faydalanamama sorunudur şiledeki otopark sorunu peki piknik alanına girerkende araç mı engelli olacak ben tam olarak anlatamıyorum galiba engelli kartı olan sosyal alan olan piknik yerinden nasıl faydalanacak tüm engellilerin araç alma hakkımı var da onu sorguluyor

Görevliler haklı başkasının arabasıyla faydalanamazsin
Ruhsata işlenmemiş bile.

Ne alaka acaba? Engelli statusune insanlar alınır ve onların kullandığı araçlar, park yerleri, piknik yerleri ve diğer bütün şeyler ikincil yani sadece kullanılan seylerdir. Engellilerin hizmetine sunulmuştur. Çok doğru bir soru da şu ki, araba nasi engelli olacak??? Tabiki engellinin faydalanmasi lazım, ister emanet olsun ister kendinin olsun, her durumda o parka gidebilirdi kişi? Arabaya o hakkı kullandıran engelli kişinin kendi zaten...

Bu zihniyet zaten engel bence, yoksa engel diye bişey yok zaten...erişim problemi bu, herkes herşeye erişir ama bu zihniyet yüzünden ENGELLER çıkıyor...
MUR37 polemik değil ama kafaların açılması, farkındalık oluşması için de konuşmak iyi oluyor. Ben sırf bu yüzden yazdım. Saygılar...

kötüye kullanımı engellemek açısından her yerde bu şekilde zaten.
sen engelli arabası almayı hak kazandıysan, araban engelli arabası oluyor ve o araç her yerde ücretsiz oluyor.
Aksi bir durumda her engelli kartı olan, alsın birinden araba, gitsin park etsin çıksın.
En doğrusu engelli arabasına park yeri ücretsiz olmasıdır, kaldı ki ispark bile bu şekilde çalışıyor artık.

Suret açıklaman üzücü kimse hayatı engeli ile yaşamak istemez bu doğrumu doğru peki sana devlet ve kurumlar öncelik tanıyormu evet amaç sosyal hayata katılman;
Şimdi engelliyim diye her yere sahip olabilirmisin bence hayır sen evet diyorsan mücadelende başarılar

Tabiki hayır sizin bahsettiğiniz yüz noktası, ben hep ellilerde kalarak savurum düşüncemi. Bir saygısızlık ettiysem özür dilerim bütün arkadaşlardan, sizden...

İyi günler dilerim. MUR37

merhaba
pendik belediyesi ğiknik alanı için girilen yere görevli koymuş başbakanlık engelli karımı gösteriyorum diyorki rapor oranınız en az yüzde 90 olmalı yada aracınızın engelli plakalı olması gerekiyor diyor bu kart başbakanlık tarafından dağa pikniğe giderken bile geçmiyorsa ne işe yarıyor dedim parasını verip girdim bana belediyeden yapılan açıklama %90 raporunuz olması gerekiyor denilmiş diye açıklama yapılıyor adamlar doymuş vazgeçmişler halktan demekki dedim

yine ben mağdur olmuşşum kendi başlığımın altına aynı şeyi yazmış olduk
belediyenin facebok sayfasında yazıştım tekrar inceleme yapalıcak dediler

Engelli kartının ulaşımda, müze de işe yarıyor. Özel işletme olan otoparklarda geçmez. İspark gibi yerlerde de ruhsata işli mi değil mi diye bakar. Ha birde sabiha gökçende 15 gün ücretsiz bırakabilirsin. İstanbul havalimanını bilmiyorum.

Üst Alt