Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Beyin damar tıkanıklığına iyi gelen kür tarifi

Elo34

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Beyin Damar Tıkanıklığına İyi Gelen Maydanoz-Sarımsak Kürü

Aslında damar tıkanıklığına iyi gelen bir kür olarak herkesin favorisi olduğunu söyleyebiliriz. Kalp ve damar sağlığı açısından önemli olduğu gibi beyinde damar tıkanmalarını önlemesi ile bilinir. İbrahim Saraçoğlu tarafından belirlenmiş olan periyotlar eşliğinde uygulanır.

Kürün Malzemeleri

Kürü hazırlamak için öncelikle 10-15 sap kadar maydanoza ihtiyacınız var. Bunları miksere attıktan sonra kabuklarından ayırarak 1 diş iri sarımsak eklemelisiniz. Eğer tansiyon sorununuz yoksa 2 yemek kaşığı limon suyu sıkarak ilave edin. İçeceğiniz miktara bağlı olarak klorsuz su eklemeniz gerek. Burada da yarım bardak veya bir bardak tercih edilebilir.

Kürün Hazırlanışı ve Kullanımı

Malzemelerin hepsini mikser veya blender yardımıyla karıştırmalısınız. Bu karıştırıcının kesme aşamasında olması ve tamamıyla un ufak ederek sıvı forma getirmesi gerekmektedir. Kullanımı için önerilen süreç kahvaltıdan 20 dakika öncesidir.

Kürün Uygulaması

Kürü sarımsak ve maydanoz kullanarak hazırladıktan 3 gün sonra sarımsak kullanmadan hazırlamalıyız. üç gün bu şekil kullandıktan sonra tekrardan sarımsak ve maydanoz ile hazırlayıp tüketebiliriz. Böylece 9 gün boyunca 6 günü sarımsaklı, 3 günlük arada ise sarımsaksız olarak uygulamış oluruz. En önemli nokta ise 9 günün ardından 3 gün mola verecek olmamızdır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından belirtilen beyin damar tıkanıklığına iyi gelen ve tedavi aşamasında da kullanılan diğer besinler ise şu şekildedir.

B1, B2, B6, B12 Vitaminlerini İçeren Yiyecekler
Zeytinyağı
Kayısı Kurusu
Badem
Ceviz
Keten Tohumu
Balık ve Deniz Ürünleri
Bu aşamada yediğimiz kadar yemememiz gereken besinlerde ön plana çıkmaktadır. İbrahim Saraçoğlu bitkisel tedavi uzmanı olarak bize şekerden, kompleks gıdalardan, kızartmalardan uzak durmamız konusunda uyarılarda bulunuyor.

Not: ALINTIDIR.

Belki birinin işine yarar.

bu yararlı yazı için teşekkürler arkadaşım..bende 1 sene önce beyin sapı kanaması geçirdim tedavi görüyorum şu an suratımda uyuşukluk ve sol kolumda nöropatik durumlar yaşıyorum..ve yukarıdaki söylenenlere de katılıyor ve uyguluyorum...özellikle yeşil yapraklı sebzeler başta olmak üzere fındık ceviz badem süt ürünleri beyin hastalığı için çok yararlıymış....kötü etki olarak sadece çay ve kahveyi sayabilirim ama onları da çok abartmıyorum açıkçası..

Biz sadece okumakla kalıyoruz. Uygulasak iyi olur aslında.

Üst Alt