Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Beyin hasarlı iş kazası geçirdim. Haklarım nelerdir?

ertugrul_79

Yeni Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
Herkese merhaba..

İş makinesi teknisyeniydim, 2010 yılının başında makine üstünden kafa üstü düşme sonucu ağır bir iş kazası geçirdim. 1,5 yıl raporlu kaldım kaza sonucu hayati tehlikem vardı 5 gün yoğun bakımda kaldım.
Kazada kulak zarım patladı, bileğimin hareketli kemiklerinden bir kaçı dağıldı, en önemlisi beynim hasar gördü. Daha sonra 3 tane ameliyat geçirdim,

şu an fiziki görüntüde bir sorun yok ama beyin hasarı yüzünden epilepsi hastalığı kaldı, kulağımda % 50 duyma kaybı var ,kolumda ise hareket kaybı var bileğim tam bükülmüyor ve hiç çıkmıycak bir platin var, koku sinirlerim öldüğünden hiç koku almıyorum.
Şu an eski işyerimde çalışıyorum ama epilepsi nöbetleri olduğundan kendi işimi yani teknisyenliği yapamıyorum. İş yerim şu ana kadar bütün tedavi masraflarımı karşıladı benim.

Ben kendimi anlattım sorum şudur;k urul bana yüzde kaç iş göremezlik verebilir bu durumda, ayrıca ben iş yerinden hiç bir talepte bulunmadım şimdiye kadar acaba böylesi doğru mu?

Yorumlarınızı bekliyorum...

Meslekte beden gücü kaybınız söz konusu. Dolayısıyla dava açma hakkınız elbette var, maddi manevi tazminat talep edebilirsiniz.

İş kzası tespiti yapılığ sürekili iş göremezlik geliri bağlanması için hiç başvuru yapmadınız mı? Bu önemli bir haktır, ben olsam asla vaz geçmem.

maddı manevı tazmınat davası acabılır malulıyetınız oranınmda tazmınat alırsınız

Üst Alt