Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Beyin kanaması meslek hastalığı grubuna girer mi?

erkan ateş

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
OTURAN BOĞA sence,benim rahatsızlığım meslek hastalığı grubuna girermi ? son olarak 6 senedir bir dekorasyon ve polyester hediyelik eşya üzerine bir şirketde üretim müdürü olarak çalışırken,ocak 2012 de ilk beyin kanaması teşhisiyle, 10 gün hastanede,30 günlük istirahat sonunda iş başı aldım.29 mart da yeni bir beyin kanamasıyla tekrar hastaneye yatdım.2 gün sonra ,31 mart da hastanede yatarken,beynim de başka bir damar kanamasıyla 10 günlük komaya girdim ve sonra sağ tarafta felç le taburcu oldum.fizik tedavi için hastanede yatarken,haziran ayında damar tıkanıklığı teşhisiyle bir hasteneden öbür hastaneye yatdım.doktorumun söylediğine göre,damarlarım kadın çorabı gibi olmuş.nörobehcet tedavisine (endoxan) başladı.9 ay rapor(istirahat) parası aldım.30 eylül de çıkışım yapıldı.ankaradan raporum (çalışma gücü kaybı % 76)geldi. bu hikayemle meslek hastalığı olarak değerlendirebilirmi ?

arkadaşım beyin kanaması iş yerinde olmuşsa işe girişte beyin kanaması ile ilgili rahatsızlığın yoksa iş kazasından sayılıyor 2 gün önce internetten Yargıtay kararı olarak okumuştum

cevabın için teşekkür ederim.ama benim derdim iş kazası saydırmak değil.araştırdığım kadarıyla iş kazası olararak değerlindirilirse cezası iş verene kesiliyor muş.iş yerinin,benim nörobehçet ile bir alakası yok ki.zaten behçet in tam bir tanısı ve teşhisi yok.çerrahpaşa da,behçet polikiliğinde,nörolajide takip hastasıydım.okmeydanı has.acili ve nörolajı bölümü doktoru 2 kere MR ve tahliller,sağ kolumda uyuşma,konuşamama olmasına rağmen gece 11 de bir şey görünmüyor deyip yollaması,ertesi gün kartaldaki doktorun beyin kanaması teşhisiyle yatırması. vs....bende iş kazası deyip dava açcam.

Erkan bey, iş kazası ya da meslek hastalığı olarak kamul edilmesi bana mümkün görünmedi. Ancak siz "verilen iş sağlığıma zarar veriyor, başka departmanda görevlendirin" demişseniz ve buna rağmen işveren bu değişikliği yapmamışsa, o zaman işverenin sorumluluğundan bahsedilebilir. Onun dışında aklıma bir şey gelmiyor maalesef...

yorumun için teşekkür ederim.haklısın ama burası Türkiye,ne zaman ne olacağı belli olmaz.benim işyeri ve patronumla bir derdim yok.deve'den"ne koparsan kardır"mantığıda değil.ağustos a kadar beni ve benim gibileri malül sınıfına koymuyorlardı.eylül de cıkan düzenlemeyle malül oluyorum.gene aynı düzenlemeyle behçet hastalığı da kapsamada.bu güne kadar tek tarafı felç olmuş ve engelli kalmış insanları mağdur bırakan 13 senelik bu hükümet değilmi ? bu düzenlemeyi önceki aylarda,yıllarda yapamazmıydı,seçime çeyrek kala yapıldı.benimde maddi olanaklarım bitdi.bu sene trakya üniversitesini kazanıp edirne ye giden oğluma,yurt başvurusunu olumsuz değerlendiren,açıklama olarak"yurdun kız öğrencilere verildiğini"söleyen bu hükümet değilmi.? vatanımı,devletimi ve milletimi çok seviyorum ama hükümeti ASLA.o yüzden patronum değil,hükümet d..e.

Üst Alt