Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Beyin tümörü: Kimse ameliyat etmeye yanaşmıyordu

Maersk

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
2018 bahar ayı yeni başlamış. Sürekli bir çarpıntı hissi kol uyuşması var. 6-7 ay ne olduğunu anlamadığım bi çok doktorun panik atak dediği şey tesadüfen çektirmiş olduğum beyin mr'ında meğerse glial beyin tümörüymüş.

Yaş 30 gayet sağlıklı ve güzel giden hayatım sanki darmaduman olmuş halde. Hangi doktora gitsem kötü huylu, zor yerde, çıkmaz buradan, felç kalırsın dediği kimsenin ameliyatıma yanaşmadığı kapanın elinde kalacağım bir haldeyim resmen. Bütün riskleri alıp ameliyata gireceğim karar verdim ama ameliyatı yapabilecek kimse bulamıyorum.

Ameliyatlada bitmiyorki sonrasında kemoterapi, ışın tedavisi görecekmişim. Duyduklarım beynime kurşun gibi giriyor resmen. Her gittiğim doktor tabutuma 1 çivi daha çakıyor sanki. Bu süreçte karşılaştığım ve ameliyatımı yapan kendisinden ALLAH razı olsun Prof. Dr. Nejat Akalan beni şimdilik bu illetten kurtarmış gibi.

Sonuç sol taraf kısmi felç ama hayattayız işte nöbet geçirmek yok bayılmak yok ama hem bu süreci hemde ameliyattan sonraki evdeki 3 aylık koma halimi unutamam hiç. Tümör iyi huylu çıktı ki yırttık. Yinede hayattayız nefes alıyoruz buda birşey. Belkide çok şey

Yinede hayattayız nefes alıyoruz buda birşey. Belkide çok şey
Kesinlikle çok şey...
Bir doktor yanlışı yüzünden haftalarca yoğun bakımda ölüm kalım savaşı veren, aylarca hastanede kalmak, peşpeşe ameliyatlar geçirmek zorunda kalan biri olarak söylüyorum bunu.
İşimi gücümü bıraktım evdeyim. Ama Allah'a şükür ki evimde çocuklarımın başındayım.
Evet bu da çok şey, ve her şeye rağmen yaşamak güzel.
Çok geçmiş olsun.
Allah yaşama sevincinizi eksiltmesin.

Çok geçmiş olsun dostum. Yaşamak çok güzel evet herşeye rağmen çok güzel hamd olsun

ALLAH razı olsun

Çok çok geçmiş olsun. Yaşama sevinciniz eksik olmasın. Allahü Teala bir daha böyle ağır derecede birşey yaşatmasın.

Çok geçmiş olsun yazdıklarını okuyunca kendimi yaşadım sanki nejat hoca çok iyi bir doktor beyin sapında 17 senedir tümör mevcut 9 ocakta en son çare olarak ameliyata girdim artık Ahmet deniz belen yaptı Rabbime hamd olsun hiç bir hasar kalmadan kalktım masadan mucize olarak değerlendirdiler beni hasar olmaması sonucunda Nejat bey bana sapa sağlam ayaktasın yerinde olsam asla ameliyat olmam demişti ama beyin sapı felci olmama ramak kalmıştı gözümü karartıp girdim ameliyata iyikide olmuşum

Rabbim beni aileme bağışladı adım Ramazan askerliğimı hakkari çukurcada yaptım 78.1 gittim 2000 yılında geldim 78 doğumluyum askerden sonra mide bulantısı başdönmesi oluyodu kafamın içi bazen kalp gibi zınk zınk atıyordu kriz felan yoktu.geçer sandım geçmedi.ben mide bulantısı olduğu için gastrolojiye gidiyordum.üç dört kez hortum attılar bişey bulamadılar .Ne yapmalıyım diye düşünürken kelli felli bi gastroloji doktoru senin derdin beyninde olabilir beyin cerrahiye git beyin mr iste dedi.Allah bin kere razı olsun doktor beyden 2002 yılının sonunda yazdırdım emarı
Poliklinik doktoru yüzüme pat diye sende beyin tümörü var dedi.dünyam başıma yıkıldı annem babam eşim oğlum geldi aklıma kimseye gücümüz yetmeyince oturdum hüngür hüngür ağladım.Hastanenin kapısında hiç unutmuyorum içimden ayet-el kürsi okudum Rabbim beni yanlız bırakma bu derdi verdin dermanınıda ver dedim .
2005 te beyin sapı tümöründen bir ameliyat oldum devlet hast. doktor minik bir parça alıp incelemeye gönderdi.sonuç geldi Allahtan üremeyen cinsteymiş ama tümör sol gözünde arkasına dağıldığı için devlet imkanlarıyla ben bu ameliyatı yapamam dedi.gama nife sybernife teknikleriyle tümörü başkent devlet hastanesinde yok etmeye çalıştılar.tümörlede oynanınca benim mide bulantısı ve şikayetler çoğaldı ayakta duramıyordum hiç yemek yemiyor bütün birgün sadece bir bisküvı yiyordum 40 kiloya düştüm 2007 de 40 milyar kredi çekti ailem ankara akay hastanesi nde Prof dr.Haluk deda ameliyatı yaptı bir doktor gibi deyil
abi gibi yaklaştı sağolsun.anlattı ilgilendi.bana sen bir ameliyat deyil beş ameliyat bile kaldırırsın ayrıca pes etme..yaşamak zorundasın mecburiyetlerin var sen ölürsen ailen ne hale gelir yaşamalısın diye öğütler verdi 2007de ameliyatı oldum ve kendime geldim doktorum haluk bey Allah selamet versin hiç ayrılmamış yanımdan ..
Beni bırakma demiştim bırakmamış.sagolsun.
Şimdi mutluyum şükürler olsun beyin tümörü takip emarları 2yılda bir oluyo
Temiz çıkmıyo Rabbime şükür.
Bu süreçte beni hiç bırakmayan eşim geceleri yanımda refakatçi kalıp gündüzleri işine gidiyordu Bununda var bir hikmeti dedi hep...
şimdi yıl 2019 iki tane ev aldık güzel bi arabamız var azmettim çalıştım .emekli oldum maaşa bağlandım şuanda halen çalışıyorum.Sıkıntı yok.Şükür.Asla yılmak yok. Hayat devam ediyor

Size helal olsun giptayla bakiyorum bu nasil bi azimdir. Nasil bi cesarettir yani savas yeterince zor olanlari kabullenebilmek uzerine pes etmemek herseye rağmen mucadele edebilmek gercekten hayran kaldim.gecmis olsun..

Bende öyleydim ameliyat oldum ve felcim var şimdi nasılsın iyimisin

Maersk

Annemdede var 3 tane beyin tümörü. Kötü huylu büyüyomu bilmiyorum ama beyinde yayılıyo başta 2 taneydi şimdi 3 oldu dur bakalım hayırlısı. İnşallah allahın izniyle iyileşicek 6 senedir yaşıyo şükürler olsunki. İyi kötü ayakta götürüyor. Yaşı 45 allah uzun ömür verir umarım .

Merhabalar ameliyat sonrası çift görme oluştu.gözlerin birbirine olan simetrisi bozuldu çift görüyordum doktor sol gözün arkasını temizlediği için gözlerin ayarı bozulmuş Tabiki buna şükür.bunun için özel gözlükler var görüntüyü birbirine odaklıyor. Araba bile kullanıyorum sıkıntı yok
engelli belgesi aldım 2013e kadar engelli olarak çalışıp emekli oldum 3sene evde dinlendim.küçük oğlumu büyüttüm bu arada şuanda yine engelli olarak çalışıyorum yaş 42 Rabbim sağlık verdiği sürece çalışmaya devam. Teşekkür ediyorum

damdan düşenin halinden damdan düşen anlarmış,bu vesileyle bende yaşadıklarımı anlatayım,

İZMİR de yaşıyorum uluslararası bir şirkette 15 yıldır çalışıyorum...2017 senesinde 40 yaşında fitness yapıyor,bantta 15 km koşuyor,izmir fuarından 21 km yarı maraton yarışlarına hazırlanıyordum..evliyim dünya tatlısı 2 kızım var biri 8 diğeri 4 yaşında..tabi 2017 de biri 6 diğeri 2 yaşındaydı...
birgün gaitamın simsiyah olduğunu farkettim..ilk başta yediğim birşeyden olabaileceğini düşündüm..sonra devam edince aynı durum işyeri hekimine anlattım..oda üst sindirim sisteminde kanama olacağını hastaneye gitmem gerektiğini söyledi..
aynı hafta annemin başparmağından küçük bir operasyonu vardı yeşilyurt devlet hastahanesinde..hazır gelmişken gastro ya bir görüneyim dedim..

üzerimde dar bir body altımda eşofman tamamen sportmen biri olarak doç dr.CEM ÇEKİÇ e durumu anlatınca " sen mide kanaması geçirmiyorsun öyle olsa böyle elini kolunu salllayıp gelemezdin buraya " dedi.. fakat bakalım dedi yinede ..kan tahlili gaitada gizli kan testi yaptı..çok ilginç temiz çıktı... "ben sana söylemiştim hadi güle güle " cem bey...

aradan 1 hafta geçti geçmedi eşimin işyerinde ofiste bayıldım ve kafamı çelik kapıya çarpmışım put gibi düşmüşüm..zaten o gün kendimi kötü hissettiğimi söylemiştim eşime ...bi evrak için resmi daireye gitttik beraber 2. kata çıkarken 21 km koşan ben zorlandım...tabi kanama devam ediyorya..

neyse ertesi gün işyeri hekimine durumu anlattım..buna endoskopik olarak bakılması lazım deyip beni medifema hastanesine sevk etti o gün eve yolladılar beni...ertesi gün medifema gastroda gatadan gelme uzman dr ergun bey endoskopiyi yaptı ve midemde koca bir yara..ülser dedi..ilaçlar verdi tabi patoloji için parça protoklü var onuda aldı...sonucun 5 gün sonra çıkacağını söyledi...o 5 gün nasıl geçti bir ben bir ALLAH biliyor..gece uyuyamıyor ara ara kalkıp çocuklarımı öpüyordum..gizli gizli ağlıyordum..ALLAH tan eşim soğukkanlı..

neyse sonuç temiz çıktı sevinçten kayıvalidemle sarılıp ağladık birlikte...tabi ben biraz endişeli bririyimdir..pazar günü evde otururken kayınbraderim arayıp abi başka bir dr a daha göster deyince..evimi satın aldığım öncesinde kiracısı olduğum eski evsahibim ege üniversitesinde gastro doçenti..o an nasıl düşünemedim diye hayıflandım..telefon ile aradım..bana endoskopi resimlerini whats up tan atmamı söyledi yolladım baktı...buna birde benim bakmam lazım,benim endoskopi yapmam lazım dedi..onada yaptırdık..

bu normal ülser değil GİST yada ektoprik pankreas olabilir dedi..hayatımda ilk kez duyuyorum...endişelenme felan dedi..yanından çıkıp internete yazınca GİST in bir çeşit kanser olduğunu öğrendim..dünya başıma yıkıldı tam sevinmişken sevincimiz gursağımızda kaldı diyebilirim..

ordan başka bir prof a ,bir başkasına felan derken...ilk gittiğim cem bey in hastahanesinde acillik oldum kan kaybından..çünkü baya bir ameliyat olmamak için direndim ..kaçtım..kendi kendine iyileşeceğini düşndüm belkide...

cem bey yaa biz bunu nasıl göremedik dedi ve tahlillere baktı "" ya senin tahlilllerde temiz çıkmış,gist lerde kanama ara ara oluyor ondan" dedi...
gata doktoru ergun beyin bunu nasıl göremediğini eski evsahibim olan şuan egede prof olan fatih beye sorunac " bunlar ince işler erkan" dedi..

neyse 2017 mayısında ameliyat oldum..internette okuduklarım başımdan aşşağı kaynar sular indiriyordu..sağkalım oranları verilmiş..
inanın o duyguları yaşayan bilir..arabanın içinde ağladığım,yavrularımı eşimi düşündüğüm o anlar aklıma geldikçe yine gözlerim doluyor..

3 kızı yalnız bırakıp gitmek..ALLAH a RABBİM e sığındım hep..dualar ettim..ALLAHım beni ailem yavrularıma bağışla diye..şifa yalnız senden sen ŞAFİ sin dedim hep..uykusuz ,endişeli,korkulu o hastane günleri..hayatımd yaşadığım en büyük ağrıydı ameliyattan çıktığımda hissetttiğim..midemim yarısı alınmıştı..78 kilo ile bşlayan hastalık süreci hastahaneden çıktığımda 63 kilo olmuştum..görenler tanıyamıyordu..yarın gitmiş diyorlardı..

hastalandığım dönemde abim gel dışarı çıkalım dedi..arabayı ben kullanıyordum "onların bana baba demesi varya " dedim dünyaya bedel,ben rabbime gidicem yalnız onları düşünüyorum dedim abim "ben dayanamam buna diyerek hıçkırarak ağladı" onu hiç öyle görmemiştim çocuk gibi ağladı..babamızı kaybettiğimi dayandığımız söyledim.. o zaman birbirimize sarıldık birlikte atlattık bu öule değil dedii.

neyse çok uzattım sanırım..patoloji 1. evre çıktı çok şükür..6 ayda bir yeşilyurt devlette onkolojide kontrole gidiyorum..tüm yaşantımı beslenmemi değiştirdim..artık dikkat ediyorum..herkese özellikle MUHAMMED ümmetine acil şifalar diliyorum bu mübarek cuma günü..
içimi düöktüm kusura bakmayın birazda duygulandım..

Çok geçmiş olsun. Onca doktor onca uğraş çok şükür geç kalmamışsınız. Sebepler perdedir sadece. Önemli olan ardındaki hakikati görebilmek mesele. Rabbim hepimizi evlatlarımıza, evlatlarımızı bizlere bağışlasın.

Maersk
Çok ama çok geçmiş olsun... Rabbim Şifasını daim etsin inşaAllah....

serap1986...serap hanım siz beyin sapı deyince,ben de 2 sene önce beyin sapı kanaması geçirdim ve yüzde 96 ölümmüş bu kanamalarda doktorumun dediğine göre,şu an benle konuşuyor olman bile mucize demişti bana hastahane de..şu an sadece hafif kolda elektrik çarpması yanma hissi ve suratımın sağ tarafında hafif uyuşukluklar var allahıma çok şükür....konuyu açan arkadaşa da çok çok geçmiş olsun yaşama sevincin hiç bitmesin allah ım tekrarlarını yaşatmasın inşallah..

Yazılanları okudum gerçekten cesaretinize ve yaşama azminize hayran olmamak mümkün değil
İnanmak sevmek ve mücadele etmenin çok güzel birer örneği olmuşsunuz
Hepinize geçmiş olsun

Üst Alt