Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bilirkişi maaşımı yükseltmiş! İş göremezlik maaşım artar mı?

osce

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
İş kazası sonucu iş vereni mahkemeye verdim .maaşını asgariden yaydığı için yüzde 19.5 a 215 lira alıyorum.maaşım bugün bilir kişiden gelmiş 3000 liraya karar verilmiş.patron bu orana itiraz etmiş.acaba oran düşermi.işkazasını 2012 de geçirdim.3000 lira olarak karar alınırsa maaşım nekadar artar

Ulan şuraya bak milletin maaşı artıyor bizim de olan maaşımız kesiliyor ... böyle hayat mı olur beee batsın bu dünya .... :(

Maaşda artma yok .mahkeme sonucunda maaş artarmı demiştim.

İşkazası gecirdiğimde maaş asgari ücretdi. Geri kalanı elden alıyorduk.mahkemede elden para verildiğini belirtdik.maaş konusu bilirkişiye gitdi .bilirkişi maaşın 3000 lira olduğunu söyledi.bu durumda benim şuan aldığım sakatlık maaşı yükselirmi diye sordum.

SGK ya başvurmadan maaşınız artmaz.

Maaşınızın artıp artmayacağını öğrenmenin 2 yolu var

1) Davanız yargıtayda kesinleşince, bir dilekçe ile mahkemenin gerekçeli kararını ve sanırım davanızda birde mahkeme tarafından Emsal ücret tespit - araştırması yapıldı. o evrağın fotokopisiyle bağlı bulunduğunuz SGK ya başvurup maaşınız artması yönünde talepte bulunun. SGK dosyanızı inceler ve ona göre bir karar verir. Ya talebinizi kabul eder yada ret eder.

2) Eğer SGK talebinizi ret ederse. Emeklilik işlerinden anlayan iyi bir avukat ile görüşerek SGK ya karşı dava açabilirsiniz.

Tabi sonuç ne çıkar onuda kestirmek zor.

Kendi görüşüm; Mahkemenin verdiği, yargıtayın onadığı kararlar bağlayıcı kararlardır. SGK da hukuka uygun karar vermesi gerekir. Bence maaşınızın yeniden hesaplanması gerekir.

şansınızı sonuna kadar denemenizi tavsiye ederim.

Eğer sonuç alırsanız bizimle de paylaşın, aynı sorunu yaşayan arkadaşların işine yarayabilir.

Üst Alt